این شبکه خبری افزود که نیروهای آمریکایی همزمان با نزدیکی شدن نیروهای ارتش سوریه به عین العرب در حال خروج از این شهر هستند و با خروج از یکی از پایگاه های خود آن را تخریب کرد.

ارتش آمریکا پیش از این تجهیزات و تسلیحات خود را از پایگاه "تل أرقم" در شهر رأس العین و دو نقطه نظامی در "تل أبیض و رأس العین" خارج کرد.

پس از آغاز حمله ارتش ترکیه به مناطق شمال و شرق سوریه "نیروهای دموکراتیک سوریه" (قسد) خواستار حمایت دمشق برای حفظ مناطقی شدند که از زمان بیرون راندن تروریست‌های داعش کنترل آن را در اختیار دارند.

با اعلام خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه که همواره از شعارهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بود، ترکیه که نیروهای کرد مورد حمایت آمریکا را خطری برای مرزهای جنوبی خود می داند عملیاتی را برای ایجاد منطقه عمق و دور کردن نیروهای کرد از مرزها مشترک با سوریه آغاز کرد.

 کردهای سوریه نیز با رها شدن از سوی آمریکا خواستار حمایت از آنها توسط ارتش سوریه در مقابل حملات ترکیه شدند.

ارتش سوریه روز گذشته کنترل کامل منبج و شهرک های اطراف آن را به دست گرفت.

امریکا پیش از این دارای ۱۹ پایگاه نظامی در سوریه بود که به صورت غیرقانونی به این کشور وارد و در آن پایگاه ایجاد کرده بود.

بر اساس برخی آمارها حدود ۶ تا ۷ هزار نظامی امریکایی در سوریه مستقر هستند که قرار است خروج آنان از این کشور در آینده نزدیک آغاز شود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند