به گزارش اسپوتنیک، رئیس دولت روسیه با استقبال هیات شاهنشاهی سعودی وارد این کشور شد.

رئیس جمهور روسیه با اتومبیل Aurus خود عازم کاخ پادشاهی " الیمامه" در ریاض شد، جایی که پادشاه سعودی سلمان بن عبدالعزیز آل سعود منتظرش بود.

این اولین بار است که پوتین به مهمانی سلمان بن عبدالعزیز می رود. در سال ۲۰۰۷ او به ریاض رفت و با برادر پادشاه کنونی دیدار داشت. پادشاه سلمان از سال ۲۰۱۵ رهبریت کشور را برعهده دارد. پادشاه سعودی در حال حاضر سعی دارد ارتباطات تجاری را از جمله با روسیه تقویت نماید. تبادل کالا بین کشورها میلیادرها دلار است.

مهمانی خوش آمد رسمی برای پوتین در کاخ برگزار شد. از رهبر روسیه با پوره انبه و فیله گوشت گاو واگیو پذیرایی کردند. در روسیه یک کیلو از این گوشت تقریبا ۱۰ هزار روبل (۲۰۰ دلار) است. این نوع گاو ها با یونجه با کیفیت تغذیه می شوند و برایشان موسیقی کلاسیک پخش کرده و ماساژشان می دهند تا نگران نشوند. جالب تر از همه این است که به آنها آب جو میدهند. در عربستان سعودی هم هرگونه نوشیدنی الکلی ممنوع است. حتی برای مهمانان کشور. واردات الکل به کشور ممنوع بوده و جریمه ۴۰۰ دلاری دارد. پوتین برای پادشاه عربستان شنقار ( باز سیاه چشم) کمیاب از کامچاتکا هدیه برد. اندازه بال های این پرنده ۱۳۵ سانتی متر است.

 

این مطلب برایم مفید است
29 نفر این پست را پسندیده اند