«جان کسیدی» در مطلب خود با عنوان "دو همکار متهم رودی جولیانی احتمالا حرف های زیادی برای گفتن دارند"، افزود: مهمترین جزییاتی که تاکنون در رسوایی آشکار رودی جولیانی و دستگیرشدگان ماجرای اوکراین کشف شده، چیست؟ هرچه بیشتر به این داستان می پردازیم، بیشتر از کتاب های نویسندگانی مانند "المور لئونارد" و "کارل هایسن" (دو نویسنده آمریکایی کتب جنایی) ماجرا جذاب می شود.

الف. "ایگور فرومن" و "لو پارناس" که وال استریت ژورنال از آنها با احترام یاد می کند: "بازرگانان اهل فلوریدا که شهروند آمریکا اما متولد جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی هستند"، هر دو هنگامی که ماموران فرودگاه دالس واشنگتن آنها را گرفتند، بلیط های یک طرفه برای خروج از کشور در دست داشتند. در واقع ماموران فرودگاه این دو نفر را چهارشنبه شب به اتهام نقض قوانین مربوط به کارزار قوانین مالی با پنهان کردن کمک های اهدایی موسسات خارجی دستگیر کردند.

ب. پارناس، ۴۷ ساله با اصالت اوکراینی که در سال ۱۹۷۶ وارد ایالات متحده شد، صاحب شرکتی به نام "فراود گارانتی" است. بدیهی است، این نوعی خدمات مشاوره پیشگیری از کلاهبرداری است. به گفته تایمز، این شرکت صدها هزار دلار برای "مشاوره حقوقی و اقتصادی" به جولیانی پرداخت کرده است.

پ. به گزارش "بازفید نیوز"، پارناس در گذشته "برای سه کارگزاری بورس سهام کار کرده بود که بعدها به دلیل تقلب و تخلفات دیگر اخراج شدند.

د. پارناس یک بار سعی کرد فیلمی با عنوان "آناتومی یک آدمکش" تولید کند. این خوب پیش نرفت.

ت. هرچند او هر کاری می کرد اما از هزینه های هنگفت هم مضایقه نمی کرد. گفته می شود وی در رستوران های منحصر به فردی در لندن و کیف پول های هنگفتی می داده است.  

ث. فرومن مردی ۵۵ ساله با اصالت بلاروسی، به ظاهر یک بازرگان مشغول در امر صادرات و واردات است که کالاهایی را به اوکراین صادر و از آنجا محصولاتی وارد می کند. همچنین گفته می شود که وی صاحب یک باشگاه ساحلی در "اودسا" یکی از شهرهای ساحلی دریای سیاه است که مدتها به عنوان محل جرم و جنایت و مافیا شناخته می شود.  

ج. در بهار سال گذشته، آنها به کاخ سفید دعوت شدند و با دونالد ترامپ شام خوردند. پارناس پس از این مهمانی شام در فیس بوک خود نوشت: "متشکرم پرزیدنت ترامپ، آمریکا را دوباره با شکوه کن. یک شام باورنکردنی با گپ و گفتی چه بسا بهتر".

ح. اما روز پنجشنبه، ترامپ گفت: "من آن آقایان را نمی شناسم." آنگونه که به نظر می رسد ترامپ حتی عکس هایی که با این دو نفر در کاخ سفید گرفته هم نادیده می گیرد. حتی تصاویری که از وی همراه با جولیانی و این دو نفر در حال صرف قهوه در هتل بین المللی ترامپ در واشنگتن گرفته شده است. عکس های دیگر این دو نفر با ترامپ در بورلی هیلز بماند.

اما اگر شوخ طبعی را کنار بگذاریم، این یک موضوع بسیار جدی است. همه به خوبی می دانیم فرومن و پارناس دو تاجر بسیار گرفتار و از دستیاران جولیانی بوده اند. این دو علاوه بر انجام برخی مناقصه های جولیانی در اوکراین، به دنبال تلاش برای یافتن لکه ننگی در کارنامه جو بایدن و پسرش بوده اند.

در همین حال، پارناس توسط یک شرکت حقوقی که توسط دو هوادار دیگر ترامپ و مهمانان دائمی شبکه خبری فاکس نیوز اداره می شود، استخدام شد.

این دو نفر "جو دجنوا" و "ویکتوریا توینسینگ" نام دارند.

به گزارش وال استریت ژورنال، پارناس در ماه ژوئیه به عنوان مترجم آقای "دمیتری فیرتاش" یک الیگارش اهل اوکراین که در سال ۲۰۱۴ به جرم فساد در وین دستگیر شد، به استخدام درآمده است.

ناگفته نماند علاوه بر این مشاغل، پارناس و فرومن هم وکیل بودند و هم نماینده دستکم دو حزب اروپای شرقی که هنوز مشخص نشده اند.

در کیفرخواست گفته شده که کمک های سیاسی آنها برای دستیابی به نفوذ سیاستمداران با هدف پیشبرد منافع مالی و منافع سیاسی دستکم یک مقام دولتی اوکراین که هنوز هویتش شناخته نشده بوده، است.

اما این مقام رسمی اوکراین کی بود و چه می خواست؟ این یکی از مواردی است که ما هنوز نمی دانیم، اما بنا به کیفرخواست، پارناس با یکی از افراد کنگره آمریکا ملاقات کرده که اعتقاد بر این است این شخص "پیت سشنز" نماینده پیشین جمهوریخواه کنگره بوده که پارناس با این کار در پی کمک وی برای حذف "ماری یوانوویچ" سفیر ایالات متحده در اوکراین بوده است.

ما همچنین می دانیم که شخص دیگر اهل اروپای شرقی که از پارناس و فرومن استفاده می کرد روسی است.

در کیفرخواست گفته شده که برخی کمک های مالی که فرومن، پارناس و دو شخص دیگر در سال ۲۰۱۸ انجام داده اند، به طور قطع توسط یک "خارجی" انجام شده که با هدف اخذ مجوز برای یک تجارت تفریحی - ماری جوانا در ایالات خاص ایالات متحده، از جمله نوادا صورت گرفته است.

تا اینجای کار دست داشتن فرومن و پارناس در توطئه های جولیانی برای کنار زدن یوانویچ و انتخاب دوباره ترامپ روشن است.

این بدان معنی است که آنها شهود بالقوه مهمی در تحقیقات استیضاح ریاست جمهوری هستند.

دموکرات های مجلس نمایندگان که در حال تحقیق در مورد ترامپ هستند بدون تردید خواهان شنیدن حرفهای پارناس و فرومن هستند(دستکم یک کمیته مجلس نمایندگان در حال حاضر برای آنها احضاریه فرستاده است).

به گزارش «ای بی سی نیوز»، دادستان ایالات متحده برای منطقه جنوبی نیویورک، نیز در حال تحقیق در مورد این دو نفر و روابط تجاری آنها با جولیانی است. بدون شک این خبر خوبی برای رودی یا ترامپ نیست.

یک قاضی فدرال در ویرجینیا هم روز پنجشنبه دستور داد تا این دو نفر در بازداشت نگهداشته شوند تا هر یک میلیون دلار وثیقه را تضمین کنند.

هفته‌ نامه ادبی آمریکایی نیویورکر اولین شماره خود را در ۱۷ فوریه ۱۹۲۵ (میلادی) منتشر کرد و اکنون گزارش، مقاله، نقد ادبی، شعر و داستان به انتشار می رساند.

اغلب مقالات نیویورکر با تاکید بر نقدنویسی بر حیات فرهنگی شهر نیویورک منتشر می‌شود و مخاطبان فراوانی خارج از آمریکا دارد. سردبیر این نشریه "دیوید رونیک" است.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند