خبرگزاری مرکزی کره شمالی روز شنبه گزارش کرد در این قطعنامه نمایندگان مجلس کره جنوبی آزمایش های موشکی کره شمالی و تلاش این کشور برای توسعه موشک های بالستیک را محکوم کرده اند.

 

خبرگزاری کره شمالی با انتقاد از مجلس آن کشور، انتشار و تصویب این قطعنامه را یک توهین غیرقابل تحمل و گناهی نابخشودنی توصیف کرده است.

 

بیانیه شدید اللحن این خبرگزاری می افزاید که نیروهای سیاسی در کره جنوبی که در این اقدامات دست دارند، هرگز بخشیده نخواهند شد.

این بیانیه از آنها با عنوان افرادی خائن یاد کرده است که برای منافع و مطامع سیاسی خود دست به تصویب چنین قطعنامه هایی می زنند.

خبرگزاری کره شمالی تصریح کرده است که این کشور به طول بالقوه و مستقیم زیر تهدید نیروهای نظامی کره جنوبی و آمریکا قرار دارد.

در بیانیه آمده است که این کشور با نظرداشت چنین تهدیدهایی حق مشروع خود می داند که سامانه های نظامی خود را تقویت کرده و توان بازدارندگی دفاعی را قوی تر کند.

این رسانه کره شمالی از انتقال تجهیزات پیشرفته آمریکا به کره جنوبی و برگزاری رزمایش های مشترک دو کشور بشدت انتقاد کرده و چنین تحرکاتی را تهدیدی علیه خود دانسته و افزوده است که چنین تحرکاتی خیانت محسوب می شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند