«برنی سندرز» نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات اعلام کرد دولت ترامپ احتمالا فاسد‌ترین دولت در تاریخ آمریکاست.

سندرز در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: این رئیس جمهوری است که به باور من قانون اساسی را درک نمی‌کند و به قانون اساسی باور ندارد. او قانون را درک نمی‌کند و فکر می‌کند فراتر از قانون است.

وی در سخنان خود به این موضوع اشاره نکرد که اگر رئیس جمهور ترامپ استیضاح شود، رأی او چه خواهد بود، اما او گفت که امیدوار است سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت در سنای آمریکا بیشتر بر مسائل کشور متمرکز باشد تا تنها حزب سیاسی اش.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: تصمیم ترامپ برای خارج کردن سربازان آمریکایی از سوریه در آستانه تهاجم ترکیه به این کشور یک اقدام شرم آور بود.

سندرز افزود: ما نباید به هم پیمانانمان که جنگیدند و در کنار سربازان آمریکایی کشته شدند، پشت کنیم. نباید این کار را انجام دهیم و نباید از طریق یک توئیت چنین کاری انجام دهیم. نباید این کار را انجام دهیم صرفا به این دلیل که با رئیس جمهور ترکیه صحبت کردیم و او از ما خواست چنین کاری انجام دهیم. این شیوه کارکرد سیاست خارجی نیست. از این رو فکر می‌کنم این اقدام هتک حرمت و مایه شرمساری است.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند