میثم فضلعلی در آستانه برگزاری مسابقه فوتبال ایران-کامبوج در ورزشگاه آزادی که با حضور خانم‌ها همراه خواهد بود، اظهار کرد: تمام چهارچوب کاری‌مان برای پوشش بازی ایران - کامبوج مطابق چهارچوب استانداردی است که همیشه داریم؛ ضمن این‌که بازی‌های بین‌المللی قواعدی دارد که از سوی ‌AFC هم به ما ابلاغ و درخصوص آن نظارت می‌شود.

او تاکید کرد: مسابقات بین‌المللی که در کشور ما برگزار می‌شود، تابع قوانین و مقرراتی از سوی نهادهای بین‌المللی ورزشی است که در قالب پروتکل‌ها و قواعدی به ما ارائه و در عین حال  بر آن‌ها نظارت می‌شود.

فضلعلی افزود: تمام چهارچوب‌های استانداردی را که در این مدت به آن رسیده‌ایم در دستور کار داریم، همچنین از سمت مراجع مشخص هم قواعد مشخص که پروتکل‌های روشنی هم هستند، به ما ابلاغ شده که حتما رعایت خواهد شد.

این مدیر تلویزیونی بر پخش زنده دیدار بین تیم‌های ایران و کامبوج تاکید و اظهار کرد، چیزی غیر از این در دستور کار نداریم.

او با اشاره به برنامه‌ریزی شبکه سه سیما برای پوشش مسابقات ورزشی، گفت: کنداکتور شبکه سه سیما هر روز با جزئیات درج می‌شود. شبکه از شب گذشته هم برای پخش زنده مسابقه ایران کامبوج زیرنویس رفته و همه‌چیز کاملا روشن است.

فضلعلی با اشاره به تدارک برنامه فوتبال برتر برای بازی امروز ایران - کامبوج توضیح داد: ساعت شروع پلاتو «فوتبال برتر» ساعت ۱۶ و ۳۴ دقیقه خواهد بود.

مدیرگروه ورزش شبکه سه سیما در عین حال درباره‌ حضور بانوان خبرنگار در ورزشگاه و پوشش دیدار امروز اظهار کرد: هر خبرنگاری که برای پوشش برنامه‌ای دعوت می‌شود (به‌ویژه‌ برنامه‌های ورزشی که خود ما دعوت می‌شویم و آن‌ها را پوشش می دهیم) آیا از صدا و سیما مجوز می‌گیرد؟! این امری کاملا بدیهی و روشن است. مسابقات بین‌المللی که در کشور ما برگزار می‌شود، پوشش تصویری آن تابع یک پروتکل است. این مسابقه هم از سایر مسابقاتی که برگزار شده مستثنا نیست.

او در ادامه متذکر شد: این مسابقه هم مثل مسابقه ایران-بولیوی که بانوان در آن حضور داشتند و مثل فینال جام باشگاه‌های آسیا (بازی پرسپولیس- کاشیما) خواهد بود. برای بار اول نیست که پوشش این مسابقات را در دستور کار داریم. این بازی چندمین بازی رسمی است که بانوان در ورزشگاه حضور دارند. به ویژه این‌که پس از بازی پرسپولیس کاشیما AFC به IRIB  نامه زد و از کیفیت پوشش تصویری تشکر و قدردانی کرد؛ حتی تا جایی که گفت شما که با ۱۸ دوربین این بازی را پوشش دادید کیفیت تصویرتان بهتر از بازی‌ای بود که ژاپن با ۲۴ دوربین آن را پوشش داد. این نامه هم موجود است.

فضلعلی با اشاره به پوشش حجم پرترافیک مسابقات ورزشی والیبال، کشتی و فوتبال در شبکه سه یادآور شد: شبکه سه سیما به مدت ۱۰ روز شبانه‌روز درگیر پخش زنده مسابقات والیبال بود. امروز ساعاتی دیگر مسابقات کشتی فرنگی خوزستان و دو ساعت دیگر پوشش فوتبال را خواهیم داشت.

مدیرگروه ورزش شبکه سه سیما درباره‌ جزئیات ویژه‌برنامه امروز شبکه سه برای پوشش فوتبال ایران-کامبوج و تجهیزاتی که تدارک دیده شده است، توضیح داد: شبکه سه سیما مسابقه امروز ایران-کامبوج را از ساعت ۱۷ به صورت زنده از ورزشگاه آزادی پوشش خواهد داد و بهترین امکانات و شرایط تجهیزی و بصری و نیروی انسانی‌مان هم در آن‌جا حضور دارند. با توجه به این‌که بازی بین‌المللی است و تحت نظارت AFC انجام می‌شود، تمام قواعد و استانداردی که برای همه‌ بازی ها داریم، درباره‌ این بازی هم رعایت خواهد شد. برنامه‌ «فوتبال برتر» نیم ساعت پیش از آغاز پخش زنده فوتبال و سوت شروع بازی روی آنتن خواهد رفت. آیتم‌هایی طراحی شده است که پخش خواهد شد. امیدوارم همه این برنامه‌ریزی‌ها با این هدف و جهت باشد که مسیر فوتبال کشور اعتلا پیدا کند و همه از این فضاهای منفی فاصله بگیرند.

به گفته او، محمدحسین میثاقی اجرای «فوتبال برتر» را بر عهده دارد، افشین پیروانی به عنوان کارشناس برنامه را همراهی و محمدرضا احمدی دیدار امروز را گزارش خواهد کرد. قرار است آیتم‌ها و اطلاعاتی از فوتبال کشور کامبوج هم در این برنامه پخش شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند