مهدی محمودی، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور به همراه اعضای ستاد اربعین اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور صبح امروز با حضور در پایانه مرزی شلمچه ضمن بازدید از شرایط تردد زائران و نحوه خدمت‌رسانی در این پایانه مرزی، اظهار کرد: با توجه به اهمیت مراسم اربعین حسینی (ع) و حضور پرشور زائران حرم ابا عبدالله (ع) در این مراسم، خدمات بی شماری توسط دستگاه ها و سازمان‌های مختلف ارائه شده است، امروز در جریان بازدید از پایانه مرزی شلمچه شاهد تعداد زیادی مواکب مستقر بودیم که خادمان امام حسین (ع) با جان ودل برای زائران سالار شهیدان خدمت می کردند.

محمودی همچنین ضمن گفت و گو با زائران اربعین حسینی (ع)، از نزدیک در جریان برخی از مشکلات آنها قرار گرفت و گفت: طبق تصمیم گیری‌هایی که در ستاد مرکزی اربعین گرفته شده و با این نگاه که همه عاشقان امام حسین (ع) بتوانند از زیارت این امام بزرگوار بهره مند شوند، کلیه اتباع خارجی باید دارای روادید و یا دفترچه‌هایی با تأیید اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و سامانه سماح باشند و همچنین عبور آنها باید از مرز شلمچه باشد. 

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به اینکه تعدادی از اتباع بدون روادید و بدون اجازه خروج، به مرزها مراجعه می‌کنند، تصریح کرد: در مرز شلمچه اجازه خروج به آنها داده نخواهد شد و تأکید داریم که در این روزهای پایانی، حتما این اتباع با اجازه خروج و روادید معتبر به مرزها مراجعه کنند.

محمودی با بیان اینکه خوشبختانه در پایانه مرزی شلمچه شاهد هیچ گونه مشکلی نیستیم، افزود: تا امروز بالغ بر ۲۵ هزار نفر از اتباع خارجی از این مرز عبور کردند و پیش‌بینی می‌شود تا روزهای پایانی افزایش قابل توجهی در این حوزه داشته باشیم.

وی تشریح کرد: زائران برای اینکه بتوانند زیارت پرفیضی داشته باشند و با مشکلی روبه رو نشوند، حتما با مقررات کشور عراق پیش بروند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اشاره کرد: پیش بینی ما بر این است که نسبت به سال گذشته در تردد اتباع افزایش چشمگیری خواهیم داشت و تا این لحظه به نسبت سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی را شاهد بودیم.

محمودی با بیان اینکه مسئولان امر در مرز شلمچه به صورت شبانه روزی آماده انجام امور مربوط به زائران تبعه خارجی هستند، خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای سفر مطمئن توسط اتباع فراهم شده است، ضمن اینکه سال گذشته بالغ بر ۲۰۰ هزار تبعه از مرزهای ایران عبور کردند در سال جاری این تعداد افزایش دو برابری خواهد داشت.

وی با اشاره به مشکلاتی که برای برخی زائران تبعه خارجی از کشور پاکستان به وجود آمده بود، عنوان کرد: در مواردی اندک این اتباع بدون به همراه داشتن ویزا به مرز مراجعه کرده بودند که از خروج آنها از مرز جلوگیری به عمل آمد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به حضور اتباع ۶ کشور تاکنون در مرز شلمچه، بیان کرد: کشورهای آذربایجان، افغانستان، پاکستان، روسیه و ترکیه از جمله کشورهایی بودند که از طریق مرز شلمچه به راهپیمایی بزرگ اربعین پیوستند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند