محمدعلی ابطحی درباره نشست روز گذشته اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اعضای مجمع روحانیون مبارز گفت: از مدت‌ها قبل قرار بر این بود شورای عالی گزارشی مبسوط از اتفاقات ۴ سال اخیر به اعضای مجمع بدهد که این گزارش توسط آقای عارف ارائه شد. گزارش فوق شامل انتخابات گذشته از جمله انتخابات هفت اسفند ۹۴، انتخابات شورای پنجم و انتخابات ریاست‌جمهوری دوم آقای روحانی بود که به طور دقیق بیان شد.

عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: در این نشست مشترک درباره رفتار اصولگرایانی که در قالب لیست امید توانستند وارد مجلس شوند، اما در ماجرای انتخابات رئیس و ریاست فراکسیون‌های مجلس رفتاری غیر اصلاح‌طلبانه داشتند، مباحثی بین طرفین رد و بدل شد.

ابطحی گفت: بزرگان مجمع روحانیون مبارز در این نشست با اشاره به مشکلات پیش‌آمده اعلام کردند که اصلاح‌طلبان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس فقط کاندیداهایی را معرفی خواهند کرد که اصلاح‌طلب باشند.

به گفته ابطحی در نشست مشترک اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز بر این مساله تاکید شد که اصلاح‌طلبان بدون در نظر گرفتن رفتار شورای نگهبان در ماجرای بررسی صلاحیت‌ها از کاندیداهایی حمایت خواهند کرد که اصلاح‌طلب باشند.

او افزود: برای جریان اصلاحات این اهمیت دارد که در فضای انتخاباتیِ‌ انتخابات اسفند سال جاری بر محوریت اصلاح‌طلبی حرکت شود.در این جلسه همچنین درباره نگرانی‌های فضای تبلیغاتی، سیاسی و مجازی بحث و تبادل نظر شد.

او افزود: سوال کلیدی مطرح‌شده در این جلسه این بود که آیا امکان پرشور شدن فضای انتخاباتی وجود دارد یا این مهم محقق نخواهد شد که همه اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری و مجمع روحانیون مبارز متفق‌القول به این مساله اشاره کردند که اصلاحات بنای شرکت در انتخابات دارد و حتی یک نفر هم از عدم شرکت و تحریم انتخابات حرفی به میان نیاورد.

این چهره اصلاح‌طلب در ادامه با اشاره به اهمیت تشریح شرایط ۴ سال گذشته به مردم از سوی اصلاح‌طلبان اظهار داشت: همه اتفاقات و رخدادها باید دقیق و بدون کم و کاستی به مردم توضیح داده شود تا آنها بدانند چرا آنهایی که تحت لوای لیست امید به مجلس راه یافتند، قدرت‌شان بعد از ورود به بهارستان تضعیف شد. اگر این توضیح‌ها به درستی داده شود،‌ مردم بازهم برای حضور در انتخابات رغبت خواهند داشت.

محمدعلی ابطحی در پایان سخنانش گفت: تاکید موکد نشست شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اعضای مجمع روحانیون مبارز چیزی جز شرکت قطعی اصلاح‌طلبان در انتخابات،‌ آن هم با نیروهای اصلاح‌طلب نبود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند