خبرگزاری فرانسه گزارش داد، «آنتونیو گوترش» روز گذشته (دوشنبه) در نامه ای به ۳۷ هزار کارمند سازمان ملل متحد اعلام کرد که برای تضمین پرداخت حقوق و حق‌الزحمه ها باید یکسری تدابیر اضافی موقتی اتخاذ شود.

وی در بخشی از این نامه افزود: کشورهای عضو فقط ۷۰ درصد از کل بودجه مورد نیاز برای فعالیت های بودجه ای منظم سال ۲۰۱۹ را پرداخت کرده اند. به همین دلیل با کسری بودجه ۲۳۰ میلیون دلاری در پایان ماه سپتامبر مواجه شدیم. با خطر خالی شدن ذخایر نقدینگی پشتیبان تا پایان ماه جاری میلادی(اکتبر) روبرو هستیم.

دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که برای کاهش هزینه ها، یکسری کنفرانس ها و نشست ها به تعویق می افتد وارائه یکسری خدمات نیز کاهش می یابد.

به گفته وی، همچنین تدابیر دیگری برای محدود کردن سفر مقامات فقط برای فعالیت های ضروری و همچنین صرفه جویی در امور انرژی اتخاذ شده است.

در همین حال یک مقام سازمان ملل متحد که خواست نامش فاش نشود، خاطر نشان کرد که گوترش اوایل سال جاری میلادی از اعضای این سازمان خواست برای جلوگیری از مواجهه با مشکلات مالی، منابع مالی برای این سازمان اختصاص دهند اما آنها از انجام این اقدام امتناع کردند.

بدون در نظر گرفتن بودجه عملیات‌های صلح بانی سازمان ملل متحد، بودجه عملیاتی این سازمان برای سال ۲۰۱۹ - ۲۰۱۸ نزدیک به ۵.۴ میلیارد دلاری بوده که آمریکا ۲۲ درصد آن را تامین می کند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند