سردار حسین اشتری در آئین افتتاح پروژه‌های عمرانی ناجا که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد، گفت: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت را گرامی می‌دارم و بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می‌فرستیم و برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت داریم.

 

وی افزود: امروز همزمان با چهارمین روز از هفته نیروی انتظامی برخی  پروژه‌های عمرانی ناجا در سراسر کشور را افتتاح می‌کنیم.

 

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت های پلیس، یادآور شد: نیروهای پلیس در جای جای کشور از نقطه صفر مرزی تا مرکز شهرها به صورت شبانه روز مأموریت‌ها را با روحیه جهادی و مجاهدت گونه اجرائی و عملیاتی می‌کنند. بنابراین یکی از وظایف ما این است که مکان و ابنیه های مناسب و در خور شأن مردم و سبزپوشان ناجا داشته باشیم.

 اشتری با بیان اینکه برخی از اماکن ناجا، استیجاری یا در برخی مکان ها به صورت موقت هستیم، بیان کرد: از طرفی برخی از بناهای نیروی انتظامی نیازمند بازسازی،   مرمت یا تغییر کاربری هستند؛ در هر سوی نیازمند است در حوزه پروژه‌های عمرانی ناجا با ظرفیت مضاعف ورود و خلاءها را پر کنیم.

وی گفت: امروز ۱۲۱ پروژه عمرانی که به همت معاونت مهندسی ناجا به ویژه سردار هابیل درویشی و فرماندهان انتظامی استان ها به سرانجام رسیده را مورد بهره برداری قرار می دهیم و امید است افتتاح این پروژ ها در تسریع خدمات رسانی به مردم موثر باشد.

وی با تأکید بر اینکه در تلاش هستیم که خدمات انتظامی را با سرعت و دقت بیشتر به مردم ارائه دهیم، خاطر نشان کرد: پاسخگویی به انتظارات و مطالبات مردمی از پلیس از اولویت های ویژه نیروی انتظامی است و قطعا افتتاح این پروژه های عمرانی موجب رضایت مردم و سبزپوشان ناجا خواهد شد.

فرمانده ناجا اشاره کرد: امید است با همت فرماندهان انتظامی استان ها و معاونت های ستادی و تخصصی، مطابق با دستورالعمل ها برای تکمیل سایر پروژه های عمرانی و یا بازسازی برخی اماکن ناجا گام های مطلوب تری برداریم و لازم است فرماندهان با توجه به قوانین و دستورالعمل ها از ظرفیت استانداران، شهرداری ها و ... برای تحقق این مهم استفاده کنند.

 اشتری به فرمایشات مقام معظم رهبری به موضوع "خیرین امنیت ساز" اشاره  و تصریح کرد: لازم است فرماندهان انتظامی استان ها در راستای جذب خیرین امنیت ساز اقدام کنند تا بتوانیم بر مبنای تحقق این مهم و البته با توجه به دستورالعمل های ابلاغی و قانونی، برخی خلاء ها را پر کنیم.

فرمانده ناجا با اشاره به محدودیت بودجه عمرانی نیروی انتظامی، خاطر نشان کرد: حفظ و نگهداشت اماکن و ابنیه های نیروی انتظامی یک ضرورت اساسی، و لازم است آحاد فرماندهان و کارکنان ناجا به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

وی اشاره کرد: شایسته است که در موضوع ساخت و تکمیل  پروژه های ناجا به مباحث مربوط به مقررات ساختمان سازی به ویژه دو حوزه پدافند غیرعامل و مصرف انرژی توجه ویژه ای شود.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی قرارگاه جهادی "تأمین مسکن کارکنان"، گفت: اقداماتمان را در این حوزه با جدیت دنبال می کنیم؛ به طوری که موضوع تأمین مسکن کارکنان ناجا در دو محور ملکی و سازمانی در دستور کار است و ان شاء الله بتوانیم ظرف مدت سه سال آینده، نهضت تأمین مسکن کارکنان را عملیاتی کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به شعار هفته ناجا با عنوان "پلیس هوشمند؛ امین مردم"، ادامه داد: نیروی انتظامی این افتخار را دارد که بیشترین خدمات را به مردم ارائه دهد. این مهم را توفیق و افتخاری بزرگ می دانیم و البته در نظر داریم در هفته ناجا میزان خدمات دهی را مضاعف کنیم.  

وی اضافه کرد: هوشمندسازی پلیس به عنوان یک اولویت اساسی در نیروی انتظامی دنبال می شود و برای این مهم گام های جدی برداشته شده و زیرساخت های لازم در دست آماده سازی است. از طرفی تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی را نیز به عنوان یک چشم انداز و هدف اصلی دنبال می‌کنیم.

براساس اعلام پایگاه خبری پلیس، اشتری با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی مأموریت‌های بزرگی را عملیاتی و اجرائی می‌کند، خاطر نشان کرد: همواره در تلاشیم که سرباز خوبی برای ولایت و خدمتگزار شایسته‌ای برای مردم باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند