«کیم میونگ گیل» رئیس تیم مذاکره کننده کره‌شمالی روز شنبه به خبرنگاران گفت: «ما از این موضوع ناامید شده‌ایم که آمریکا هیچ چیزی را روی میز مذاکره قرار نداده است. هم اکنون آمریکا مسئولیت ادامه مذاکرات را بر عهده دارد. »

به رغم اعلام کره شمالی در مورد انصراف از مذاکره با تیم ترامپ ، وزارت خارجه امریکا خاطر نشان کرد که مذاکرات خلع سلاح هسته ای با تیم کره شمالی روز شنبه در شهر استکهلم سوئد به طور مثبت برگزار شد و حتی آمریکا دعوت سوئد برای دیدار مجدد در دو هفته را پذیرفت.

به گزارش رویترز، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: اظهارات اولیه هیات (کره شمالی) نشان دهنده محتوای یا روح مذاکرات هشت ساعته امروز نیست.

وی افزود: ایالات متحده در این دور از مذاکرات ایده های خلاقانه ای مطرح کرد و با همتایان خود (کره شمالی) بحث های خوبی داشت.

دور اول مذاکرات هسته‌ای میان رئیس‌جمهوری آمریکا و  رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ در سنگاپور برگزار شد که نتیجه‌ای در برنداشت.

دور دوم مذاکرات نیز در «هانوی» پایتخت ویتنام برگزار شد که به شکست ختم شد. ترامپ و کیم  بار سوم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از  آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ‌گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشد است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند