به گزارش اسپوتنیک، اتحادیه عرب به نا آرامی های عراق واکنش نشان داد.

اتحادیه عرب از دولت عراق خواست که در راستای آرام کردن اوضاع حرکت کند و گفتگوی جدی را برای از بین بردن عللی که ناآرامی به خاطر آن شکل گرفته است، شروع کند.

شایان ذکر است که رسانه های غربی و عربی در اقدامی کاملا خصمانه به موج سواری بر روی تظاهرات مردمی در عراق پرداخته و با انعکاس وارونه واقعیت‌ها در این کشور تلاش کردند آنطور که خود تمایل دارند، حوادث و رویدادها در عراق را به افکار عمومی در منطقه و جهان منتقل سازند. این رسانه ها که پیشتر نیز تلاش خود برای توطئه چینی برای ایجاد «بحران سیاسی» در عراق را به اثبات رسانده اند، این بار نیز با ادامه همین روند اینگونه القاء کردند که تظاهرات کنونی در عراق مردمی نبوده و نوعی «یارکشی خیابانی» توسط احزاب و جریان های سیاسی محسوب می شود.

این فضاسازی های خصمانه برای ایجاد بحران سیاسی در عراق تنها به رسانه های تحت الحمایه سران مرتجع عرب و ایالات متحده آمریکا محدود و محصور نمی شود و ابعاد گسترده تری نیز دارد، چراکه رد پای رژیم بعثی نیز در موج سواری بر مطالبات مشروع مردم عراق جهت منحرف کردن آن از مسیر اصلی نیز دیده می شود. در همین ارتباط، می توان به اظهارات تحریک آمیز «رغد صدام» دختر صدام معدوم اشاره کرد که خواستار تشدید اقدامات معترضان شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند