به گزارش روزنامه «الشرق الاوسط»، خالد بن سلمان در ادامه مانند همیشه اتهامات خود علیه ایران را آغاز کرد و مدعی شد: زمان آن رسیده که تمام یمنی‌ها در صفی واحد در برابر پروژه آشوب، ویرانی و فتنه ایران بایستند و منافع، امنیت، ثبات و شکوفایی یمن و ملت کریم آن را بر دیگر منافع مقدم کنند؛ ما نیز در کنار یمنی‌ها هستیم.

وی که کشورش فرماندهی جنگ علیه یمن را بر عهده دارد و پنج سال است مردم بی دفاع یمن را بمباران می‌کند، مدعی شد: صحبت نظام ایران از آتش‌بس در یمن و ارتباط دادن آن به خروج از بحران‌ها، استثمار ارزان‌قیمت یمن و مردم آن است، پس از آنکه نظام ایران بحران در یمن را شعله‌ور کرد و به تشدید آن ادامه داد.

خالد بن سلمان در ادامه هجمه خود به ایران ادعا کرد: نظام ایران با تمام وقاحت دنبال سوءاستفاده از یمن به نفع منافع خود است، از یک سو یمنی‌ها را سرزنش می‌کند و به آنها اتهام می‌زند تا از مسؤولیت خود از اقدامات تروریستی شانه‌خالی کند و از سوی دیگر به نیابت از آنها صحبت می‌کند و می‌گوید آنها همان طرفی‌اند که دنبال آتش‌بس هستند تا از ارزش یمنی‌ها بکاهد . همه این اقدامات (ایران) در راستای کارزار تبلیغاتی و دورغ‌هایی صورت می‌گیرد که بر کسی پوشیده نیست.

ولی‌عهد سعودی اخیرا در مصاحبه‌ای با شبکه آمریکایی «سی بی اس» از پیشنهاد شورای عالی سیاسی یمن برای توقف حملات به اهداف سعودی در حرف، استقبال کرد و آن را گامی مثبت برای گفت‌وگوی سیاسی جدی‌تر خواند.

هم‌زمان با این استقبال ظاهری، حملات هوایی عربستان به یمن متوقف نشده و ادامه دارد.

«مهدی المشّاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن  ۲۹ شهریور از توقف مشروط عملیات‌های تلافی‌جویانه پهپادی و موشکی ارتش یمن علیه عربستان خبر داد و اعلام کرد، امیدوار است ریاض هم به حملات خود پایان دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند