به گزارشنشریه خط حزب الله در شماره جدید خود به غافلگیری عربستان از یمنی ها و مصاحبه سردار قاسم سلیمانی با نشریه مسیر اشاره کرده است که در ادامه می خوانید؛

۱ .سعودی ها که هنوز از ضربه مهلک انصارالله به تأسیسات نفتیشان در آرامکو هوشیار نشده اند، این هفته با غافلگیری بزرگ دیگری به نام عملیات «نصر من الله» یمنی ها روبرو شدند. این عملیات افتخارآفرین برای انصارالله آنقدر مهم و تأثیرگذار بود که سعودی ها، نه توانستند مانند گذشته آن را تکذیب کنند و نه توانستند ابعاد گسترده شکستشان را پنهان کنند. سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن که این روزها هر بار حاضرشدنش در رسانه ها به معنای خبر از پیروزی بزرگ دیگری برای یمنی هاست، اعلام کرد تعداد اسرای گرفته شده بیشتر از هزاران تن و غنیمت های نظامی و زرهی به دست آمده از آنان بیش از حد انتظار است.

۲ . حاج قاسم سلیمانی بعد از بیست سال، در مقابل دوربین قرار گرفت و با نشریه مسیر، وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، درباره جنگ ۳۳روزه به مصاحبه پرداخت. در بخشی از مصاحبه، حاج قاسم چنین می گوید: در آن کوران حوادث که خیلی سخت بود، یکی از برادرهای حزب الله که اهل تدین و تشرع بود و در جنوب مسئول بود، در حالتی که به تعبیر خودش حالت خواب نبوده گفت« دیدم یک بانویی آمد و یک یا دو بانوی دیگر هم در کنارش بودند. من در عالم خواب حس کردم حضرت زهرا (سلام الله علیها) است. رفتم به سمت پاهای مبارکشان؛ به ایشان گفتم که ببینید وضع ما را، ببینید ما چه وضعی داریم. حضرت فرمودند که «درست می شود». گفتم نه. من ُمصر بودم به پای ایشان بیفتم و اصرار داشتم از ایشان چیزی بگیرم. بعد از اصرار کردن، ایشان فرمودند «درست می شود» و یک دستمال از داخل روپوشی که داشتند بیرون آوردند و تکان دادند و فرمودند «تمام شد». یک لحظه بعد یک هلیکوپتر اسرائیلی با موشک زده شد و بعد از این، زدن تانک ها شروع شد.» زدن تانک ها همان نقطه شکست رژیم در جنگ بود. از اینجا بود که معادله جدید آمد و اولین موشک های ُکرنت در این جنگ رونمایی شد و برای اولین بار تانک های مرکاوای اسرائیلی که تا حالا به این شکل زده نشده بودند، منهدم شدند و نزدیک به هفت تانک در یک روز زده شد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند