روزنامه عبری زبان معاریو به نقل از این منبع تاکید کرد که لیبرمن در نشست امروز حزب "اسرائیل خانه ما" گفته که آخرین چیزی که رژیم صهیونیستی امروز به آن نیاز دارد، برگزاری دور سوم انتخابات کنست است.

وی عنوان کرده که حتی اگر انتخابات سوم هم برگزار شود، باز اوضاع سیاسی تغییر چندانی نخواهد کرد، بنابراین باید به راه حلی منطقی در این زمینه دست یافت و تمامی مسائل و ملاحظات شخصی را کنار گذاشت.

منبع مذکور آورده است که لیبرمن تاکید کرده که اگر تا عید "غفران" در هشتم این ماه (اکتبر) پیشرفتی در مذاکرات بین لیکود و ائتلاف آبی سفید در مورد تشکیل کابینه جدید حاصل نشود، حزب "اسرائیل خانه ما" طرح ویژه خود را به منظور تسریع در روند تشکیل دولت جدید به هر دو حزب ارائه خواهد داد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار بود امروز، چهارشنبه آخرین شانس خود را برای جلب رضایت بنی گانتس رئیس ائتلاف آبی سفید برای پیوستن به ائتلاف جدید دولت صهیونیستی امتحان کند اما روزنامه عبری زبان معاریو به نقل از یکی از مسؤولان ائتلاف آبی سفید اعلام کرد که جلسه امروز چهارشنبه میان بنی گانتس و بنیامین نتانیاهو پیرامون گفت‌وگو بر سر تشکیل دولت وحدت لغو شده است.

این مسؤول ائتلاف آبی سفید عنوان کرد که نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات سوم گرفته است به همین خاطر، جلسه امروز لغو شده است.

این در حالی است که قرار بود نتانیاهو به عنوان آخرین تلاش خود برای تشکیل دولت وحدت و جلب رضایت گانتس با او دیدار کند.

رووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی چهارشنبه هفته گذشته رسما بنیامین نتانیاهو را مامور تشکیل کابینه جدید دولت این رژیم کرد.

نتانیاهو ۲۸ روز فرصت دارد تا دولت جدید را تشکیل دهد. البته امکان تمدید ۱۴ روزه این مدت نیز وجود دارد.

احزاب راست تحت رهبری لیکود در مجموع ۵۵ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را کسب کردند و ائتلاف آبی سفید و هم‌پیمانانش هم ۵۴ کرسی را بدست آوردند.

نتانیاهو در ادامه تلاش‌هایش برای تشکیل دولت، فردا با آویگدور لیبرمن رهبر حزب "اسرائیل خانه ما" دیدار خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو پس از اظهارات اخیر لیبرمن مبنی بر اینکه تصمیم دارد طرحی را برای حل بحران تشکیل ائتلاف دولتی جدید ارائه دهد، با او تماس گرفته و قرار شد فردا با هم دیدار کنند.

نتانیاهو در این گفت‌وگوی تلفنی گفته که نباید بیش از این وقت را تلف کرد و تصمیم دارد از فحوای طرح لیبرمن مطلع شود.

این دیدار قرار است صبح فردا (پنج‌شنبه) در دفتر نتانیاهو در قدس اشغالی برگزار شود.

نتانیاهو در دوره قبلی انتخابات کنست به رغم پیروزی نتوانست در مدت اعلام شده کابینه جدید دولت رژیم صهیونیستی را تشکیل دهد و در نهایت کنست منحل و انتخابات مجدد برگزار شد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند