به گزارش شبکه تلویزیونی "روسیا الیوم" در این دیدار که در واشنگتن صورت گرفت، همچنین همکاری دوجانبه، هماهنگی و همکاری های مشترک امارات و آمریکا در تمامی زمینه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بن زاید و پمپئو همچنین درباره آخرین تحولات خاورمیانه، شمال افریقا و نیز مسائل منطقه‌ای و بین المللی مشترک رایزنی کردند.

بن زاید در این باره افزود: آمریکا متحد مهمی برای امارات است و برای دستیابی به راه حل دیپلماتیک عملی برای مقابله با چالش های مشترک، صمیمانه خواهان همکاری با واشنگتن هستیم.

سفر بن زاید به واشنگتن به دنبال آن صورت می گیرد که ۲۸ شهریورماه سال جاری، امارات اعلام کرد که به ائتلاف دریایی آمریکا می پیوندد.

آمریکا چند روز پس از آنکه ایران یک فروند پهپاد آمریکا را بعد از تجاوز به حریم سرزمینی ایران در نزدیکی تنگه هرمز سرنگون کرد تصمیم خود برای تشکیل یک ائتلاف دریایی را اعلام کرد.

کشورهای مهم اروپایی از جمله آلمان مستقیماً دعوت آمریکا برای پیوستن به این ائتلاف را رد کردند.

کارشناسان سیاسی این طرح آمریکا را در کلیت خود اقدامی شتابزده و ماجراجویی خطرناکی ارزیابی می کنند که با اندکی تدقیق در فضای سیاسی و امنیتی حاکم بر خلیج فارس، ضعف جنبه منطقی، عقلانی و کارشناسی این طرح بیش از پیش نمایان می‌شود.

 جمهوری اسلامی ایران بارها هشدار داده است که کشورها به دنبال ائتلاف سازی هایی که موجب افزایش بی ثباتی و ناامنی در منطقه استراتژیک خاورمیانه می شود ؛ نروند .

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند