به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان قرارگاه منطقه‌ای غرب نیروی زمینی ارتش، با اشاره به لزوم تقویت عزم و اراده راسخ در بین نظامیان گفت: مقام معظم رهبری (دامت برکاته) می‌فرماید که جمعیت زیاد، تجهیزات پیشرفته و آموزش روزانه نمی‌تواند نیروهای مسلح یک کشور را موجب توانایی و اقتدار ملت قرار دهد بلکه لازم است در کنار این موارد، ایمان و عزم  راسخ هم وجود داشته باشد.

وی افزود: تقویت عزم راسخ برای یک رزمنده از نان شب لازم تر است، در قاموس نظامیان ولایت مدار تسلیم بی معناست.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه معنویت، شاه کلید عوامل برترساز است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این حوزه شاهد مجموعه عظیمی از فرماندهان معنویت محور هستیم، اما به وضعیت موجود نباید رضایت داد و بلکه باید پیوسته به وضعیت مطلوب و مطلوبتر فکر کرد و تا رسیدن به چهره های برجسته  تاریخ اسلام همچون سلمان و ابوذر باید معنویت محوری را ادامه داد.

وی با اشاره به طرح‌های فرهنگی مصباح دامه داد: طرح‌های فرهنگی مصباح در راستای ترویج ایمان و معنویت است و اگر به درستی اجرا شوند، شاهد افزایش معنویت چشمگیرتر در ارتش خواهیم بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری برای تقویت روحیه استقامت و توکل در نظامیان، یادآور شد: ایشان می‌فرماید پرهیزکاری، تقوا، صبر و پافشاری در مقابل دشواری ها و غلبه بر موانع میان راه و همچنین توکل و اعتماد به حمایت و کمک خداوند، چیزهایی است که فرماندهان برای رهبری مجموعه تحت فرماندهی خود به آن نیاز دارند.

نماینده ولی فقیه در ارتش گفت: فرمانده کل قوا (مدظله العالی) می‌فرماید همه جوانان به خود سازی بپردازند و سطح آموزش‌ها، انضباط، برادری و مهربانی را در رده‌های مختلف تقویت کنند. این موضوعات نشانه ارتش اسلامی و دینی است.

حجت الاسلام محمدحسنی با اشاره به موفقیت اخیر یمنی‌ها در برابر عربستان سعودی و اجرای عملیات موفق و آزادسازی بخشی از خاک کشورشان و گرفتن اسرای سعودی، گفت: وقتی روحیه ایثار در نظامیان وجود داشته، هیچ چیزی در مقابله با دشن جلودارشان نخواهد بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به اهمیت رفتار خوب با زیردستان اشاره و تاکید کرد: خوش به حال کسی که رفتار خوبی با زیردستانش دارد. برخی‌ها فقط خشونت و صلابت را دارند ولی از لطافت بی بهره اند. شهید صیاد شیرازی فرمانده با صلابت و با لطافت بود؛ او قاطع بود ولی بی رحم نبود.

وی بر لزوم پاسخگو بودن و مردم یاری فرماندهان تاکید کرد و گفت: در دسترس زیرمجموعه بودن باید از اولویت های کاری یک فرمانده دلسوز باشد، فرمانده ای که در دسترس کارکنانش نباشد از مشکلات آن ها غافل مانده و دیر یا زود با چالش روبرو خواهد شد.

 

امیر خانزادی: در دریای خزر هیچ دغدغه‌ای نداریم

ادمیرال رحمت اف، فرمانده نیروی دریایی آذربایجان با حضور در ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده این نیرو دیدار و گفت و گو کرد.

امیر دریادار خانزادی گفت: ما دو کشور با ریشه های تمدنی و تاریخی هماهنگ و همراه هستیم، از جنبه‌های مختلف همدیگر را خوب درک می کنیم، ملت ها و دولت های ما با هم هماهنگ هستند و این فرهنگ، زبان و تمدن مشترک به معنای این است که ایران و آذربایجان دو کشور برادر و دارای دو مرز زمینی و دریایی هستند.

وی افزود: حضور ناوگروه‌های هردو کشور برای بازید و همچنین شرکت در مسابقات نظامی موجب تحکیم سطح روابط فیمابین می شود.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش، با اشاره به روابط محکم و حسنه بین دو کشور بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: ما طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت های زیادی در بخش‌های مختلف از جمله فناوری، صنعت علمی، دفاعی و حرکت و پیشرفت رو به جلو داشته ایم.

امیر دریادار خانزادی ادامه داد: دریای خزر برای ما یک دریای صلح و دوستی است و به جرأت می‌گویم در دریای خزر هیچ دغدغه‌ای با توجه به حضور همسایگان خوب و شرایط دوستانه‌ نداریم.

وی خاطرنشان کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکایی‌ها و تمام ایادی آنها در تلاش هستند که پیشرفت ایران، انقلاب و مردم  را متوقف کنند اما همه دنیا شاهد این موضوع هستند که آنها با شکست مواجه شده اند و موفقیت از آن ماست.

دریادار خانزادی گفت: طی سال‌های گذشته موفق شدیم تسلیحات و تجهیزات نظامی عمده خود را بسازیم و در زمینه ساخت شناورهای سطحی، ناو موشک انداز، شناورهای تندرو و ناوشکن ها با استفاده از ظرفیت‌های بومی خودکفا هستیم و ساخت ناوشکن جماران، سهند دماوند، زیردریایی‌های کلاس غدیر و نیمه سنگین فاتح، نمونه هایی از توانمندی‌های جوانان این مرز و بوم است.

 وی تصریح کرد: امروز روند توسعه نیروی دریایی با ظرفیت‌هایی که از قبل ایجاد شده، شتاب زیادی گرفته و بسیار چشمگیر است و در صنعت هوایی نیز پیشرفت های خیلی خوبی داشتیم به ویژه در صنعت هواپیماهای بدون سرنشین به مرحله ای رسیده ایم که با قدرت های بزرگ جهان برابری می کنیم.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: برای برقراری صلح و امنیت در دریاها، بر این باوریم که باید به صورت دسته جمعی حضور داشته باشیم و با این نگاه ما یک مجموعه ظرفیت‌ها را داریم که قابل اشتراک گذاری با نیروی دریایی آذربایجان است.

امیردریادار خانزادی گفت: دریای خزر دریای صلح و دوستی است و ما می‌توانیم تاکتیک‌های نظامی را با هم اشتراک بگذاریم و آمادگی کامل جهت توسعه روابط بین دوکشور را داریم .

همچنین فرمانده نیروی دریایی آذربایجان در این دیدار با اشاره به روابط حسنه و خوب بین دو نیروی دریایی ایران و آذربایجان گفت: همکاری کشورهای همجوار موجب جلوگیری از فعالیت دزدان دریایی خواهد شد و ما وظیفه داریم که امنیت صلح دریای خزر را حفظ کنیم.

ادمیرال رحمت اف خاطرنشان کرد: نیروی دریایی آذربایجان آمادگی خود را برای شرکت در مسابقات غواصی عمق به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارد و  همچنین ما آمادگی داریم یک تمرین امداد و نجات دریایی با حضور نیروی دریایی ایران و آذربایجان برگزار کنیم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند