به نوشته این روزنامه، با گذشت یک سال از قتل خاشقچی، محاکمه عاملان اصلی آن همچنان محرمانه و پشت درهای بسته برگزار می شود.

خاشقچی روزنامه نگار برجسته و منتقد آل سعود در دوم اکتبر (۱۰ مهرماه) سال گذشته توسط عاملان امنیتی و اطلاعاتی آل سعود به طرز وحشتناکی کشته شد.

با تشدید فشار نهادهای بین المللی، دولت عربستان در ژانویه سال جاری تعدادی از ماموران اطلاعاتی و امنیتی را به دلیل دست داشتن در این قتل بازداشت کرد اما با گذشته هشت ماه از بازداشت این افراد، تا کنون هیچ اقدام جدی برای محاکمه افراد یاد شده صورت نگرفته است.

با نزدیک شدن به سالگرد قتل خاشقچی، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» آمریکا مدعی شد که دستور قتل خاشقچی را نداده و از طرح قتل وی خبر نداشته است اما گفت: «به عنوان رهبر عربستان سعودی مسؤولیت کامل آن را می‌پذیرم. »

خاشقچی روزنامه‌نگار عربستانی دوم اکتبر ۲۰۱۸ (۱۰ مهرماه ۹۷) در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید و جسدش هرگز پیدا نشد.

دادستانی کل استانبول ترکیه ۳۱ اکتبر سال گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که خاشقچی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در این شهر، طبق نقشه‌ قبلی خفه و کشته شده است.

قتل خاشقچی ۵۹ ساله و سردبیر پیشین روزنامه الوطن سعودی، ضربه شدیدی به وجهه سعودی بویژه محمد بن سلمان در سطح جهان وارد کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند