سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: بیست و ششم تیرماه سال جاری خانمی با مراجعه به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام داشت فردی بنام مهناز با دایرنمودن صندوق اعطای وام محلی با وعده پرداخت وام قرض الحسنه پس از ۵ ماه سپرده گذاری اقدام به دریافت مبالغ هنگفتی از همکاران خود نموده و برای جلب اعتماد مالباختگان چند فقره وام نیز به تعدادی از آنان واگذار نموده است و پس از مدتی با جمع آوری سپرده‌های مالباختگان به محل کار مراجعه نداشته و متواری گردیده است.

با ثبت شکایت اولیه پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. در گام نخست تحقیقات کارآگاهان به بررسی سوابق متهم پرداختند که مشخص شد وی در سال‌های گذشته نیز به این شیوه اقدام به کلاهبرداری از شهروندان نموده است.

در ادامه با دستور بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه یک تهران همسر متهمه به منظور شناسایی محل اختفای وی به پایگاه یکم پلیس آگاهی احضار و مورد بازجویی قرار گرفت که در اظهاراتی ضد و نقیض جهت گمراه کردن پلیس ادعا نمود از متهمه جدا شده و از محل سکونت فعلی وی اطلاعی ندارد.

سرهنگ دستخال در ادامه افزود: کارآگاهان این پایگاه با انجام اقدامات فنی پلیسی متوجه شدند مهناز در حومه شهر تهران تردد دارد. با استفاده از شگرد‌های پلیسی نهایتا پس از چند روز متهمه در نیاوران شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر گردید.

مهناز پس از دستگیری با ابراز پشیمانی از عملکرد خود اظهار داشت به مدت چهار سال در یک تولیدی مشغول بکار بوده و با همکارانم صندوق قرض الحسنه‌ای را دایر کردیم که اکثرا برای خود و خویشاوندانشان سپرده گزاری نموده و پس از پنج ماه به صورت نوبه‌ای و دوبرابر سپرده خود وام دریافت می‌کردند. با توجه به اینکه تعدادی از سپرده گذاران پس از دریافت وام نسبت به پرداخت اقساط وام خود اقدام ننمودند دچار خلا مالی شده و به ناچار برای فرار از طلبکاران با برداشت باقی مانده سپرده‌ها متواری و در حومه شهر تهران پنهان شدم و برای پیشگیری از دستگیری همسرم با هم تبانی نمودیم که وی مدعی شود از یکدیگر جدا شده ایم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند