غلامحسین دهقانی در ملاقات با مارک لوکاک معاون دبیرکل در امور بشردوستانه و کمک های اضطراری، با اشاره به رای موقت دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم عدم اخلال آمریکا در تامین برخی اقلام توسط ایران نظیر مواد غذایی، دارویی و قطعات هواپیما خواهان مشارکت ملل متحد در واداشتن دولت آمریکا به تمکین از رای دیوان شد.

دهقانی ادامه داد: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا نه تنها موجبات درد و رنج مردم عادی را فراهم آورده است، بلکه مانع امداد رسانی دیگران به ایشان می‌شود همچنانکه کمک های نقدی به  آسیب دیدگان سیل اخیر نتوانست به داخل کشور انتقال یابد.

وی از همکاری‌ ملل متحد برای کاهش آلام آسیب دیدگان از سیل مزبور قدردانی و اضافه کرد که ظرفیت های بالایی برای مقابله با بحران های طبیعی و فجایع انسانی در ایران وجود دارد. فارغ از سازماندهی صورت گرفته از سوی نهادهای ذیربط، آحاد مردم ایران هم برای کاهش تاثیرات سیل گسترده اخیر حضور گسترده‌ای داشتند.

معاون وزیر امورخارجه ایران با اشاره به تلاش‌های ایران در حوزه بشردوستانه از جمله در عراق، سوریه و یمن بر آمادگی کامل ایران بر توسعه همکاری ها با سازمان ملل متحد و انتقال تجربیات به دیگر کشورها تاکید کرد.

دهقانی خواهان اتخاذ رویکرد قاطع تری از سوی ملل متحد در قبال عاملان شروع و تشدید بحران یمن شد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند