صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت: ۱۴ دستگاه تریلر کشنده حامل اقلامی چون مخزن جمع آوری پسماند، جاروب، بیل، فرغون، لباس کار شامل ماسک، دستکش، چکمه و لوازم بهداشتی جهت استفاده خادمین الحسین به کشور عراق ارسال شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا دو دستگاه خودروی مجهز آتش نشانی و همچنین ۲۰ دستگاه خودروی حمل زباله با هدف خدمات رسانی به زائرین حضرت آقا ابی عبدالله الحسین(ع) در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی، در حال آماده سازی برای ارسال به کشور عراق است.

اعزام بیش از ۱۵۰۰ نیروی خدمات رسان به کربلا و نجف

این در حالی است که مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به مهمترین اقدامات این کمیته در شهر کربلا با اشاره به اعزام ۷۵۰نفر نیروی خدمات رسان به مدت ۲۰ روز، گفت: استقرار ۱۶ دستگاه کانکس جمعا ۵۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۶دستگاه کانکس جمعا ۲۶ حمام، شست و شوی روزانه جداول و مسیرهای منتهی به حرم، در اختیار قرار گرفتن زمینی به مساحت ۶هزار متر مربع جهت اسکان نیروهای شهرداری تهران با هماهنگی عتبه عباسیه از دیگر وظایف این کمیته است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران افزود: ما همچنین در کربلا مسئولیت پاکسازی و نظافت ۱۲ خیابان منتهی به حرم امام حسین(ع)، ارائه خدمات بهداشتی از سوی شرکت شهر سالم شهرداری تهران و استقرار اکیپ های آتش نشانی را خواهیم داشت.

اعزام ۴۰۰ نیروی خدمات رسان به نجف

یزدانی با اشاره به اقدامات کمیته خدمات شهری شهرداری تهران در نجف گفت: اعزام ۴۰۰ نفر نیروی خدمات رسان، آماده سازی محل اسکان به مساحت ۳هزار متر مربع دارای ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۲۰ حمام و شست و شوی روزانه جداول و معابر منتهی به حرم مطهر امام علی(ع) بخشی از وظایف ما در این شهر مقدس است.

وی ادامه داد: ما همچنین نظافت و پاکسازی خیابان های منتهی به صحن حضرت امیرالمومنین(ع) تا شعاع دو کیلومتری در دو شیفت کاری و در ۵ پست نظافتی، جانمایی و استقرار مخازن در محل های تعیین شده، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از سوی شرکت شهر سالم شهرداری تهران و استقرار اکیپ های آتش نشانی را برعهده داریم.

یزدانی اضافه کرد: جدا از نیروهای خدمات رسان، شهرداری تهران ۱۲۰آتش نشان و ۱۰۰ نیرو نیز از بهشت زهرا به کربلا و نجف اعزام خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند