این خبر در پی تعلیق چند ماهه مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی که بر مبنای آن قرار است تحریم‌های واشنگتن در ازای خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ برداشته شود اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،  چوئه سون هوی، معاون اول وزیر امور خارجه کره شمالی، اظهار کرد، توافق شده که واشنگتن و پیونگ یانگ در تاریخ چهار اکتبر ارتباطات مقدماتی را برقرار کرده و سپس در پنجم اکتبر مذاکرات سطح کاری را از سر بگیرند.

این دیپلمات ارشد کره شمالی در بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری رسمی این کشور انتشار یافت، نسبت به نتیجه نشستها اظهار خوشبینی کرد اما اشاره ای به این که این مذاکرات قرار است کجا برگزار شود، نکرد.

چوئه در بیانیه خود تصریح کرد: انتظار من این است که مذاکرات در سطح کاری باعث تسریع توسعه مثبت روابط آمریکا و جمهوری دموکراتیک خلق کره شود.

در پی شکست در نشست میان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ماه فوریه گذشته در ویتنام مذاکرات هسته‌ای میان دو کشور در حالت بن‌بست قرار گرفت. این اتفاق بعد از آن افتاد که آمریکا درخواست کره شمالی برای برداشته شدن تحریمها در سطحی گسترده در ازای چشم‌پوشی از بخشی از قابلیتهای هسته‌ای خود را رد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند