حجت الاسلام والمسلمین «عباس محمدحسنی» روز دوشنبه در جمع کارکنان پایور و وظیفه پایگاه هوانیروز کرمانشاه با اشاره به رشادت های کارکنان هوانیروز گفت: دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس همانند کتابخانه بزرگی است که تاکنون بیش از یک جلد از آن ها خوانده نشده است.

وی ادامه داد: می‌توانیم دستاوردهای دفاع مقدس را به عنوان افتخارات ملت ایران برجسته کنیم تا نسل جدید بداند پیشینیان و قهرمانان‌ آنها چه حماسه هائی آفریده‌اند.

نماینده ولی فقیه در ارتش افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای دفاع مقدس صیانت از یکپارچگی و تمامیت ارضی و مرزی میهن اسلامی است.

محمدحسنی با اشاره به بهانه های شروع جنگ توسط صدام بعثی علیه ایران، گفت: صدام برای جنگ با ایران بهانه های مختلفی را تراشیده بود که هیچ کدام از آن ها حقیقت نداشت و به وسیله آن بهانه‌ها در پی اشغال و انهدام کامل نظام نوپای اسلامی بود. روزنامه رسمی حزب بعث در سال ۱۳۶۰ نوشت که تاکید می‌کنیم جنگ به پایان نمی‌رسد مگر اینکه رژیم حاکم بر ایران به کلی ریشه‌کن شود زیرا اختلاف‌های اساسی ما برخلاف ادعای خائنان عرب، مربوط به چند صدکیلومتر زمین نیست بلکه جنگ ما، جنگ سرنوشت است.

وی با اشاره به گفته صدام مبنی بر اینکه دنبال انهدام کل نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: او وقتی وارد میدان شد و با مقاومت سخت مردم و نیروهای مسلح مواجه شد، راهبردش را عوض کرد و گفت پنج ایران کوچک بهتر از یک ایران واحد است. او گفت ما از ملت‌های ایران دفاع خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه طبق مدارک موجود بیش از ۸۰ کشور جهان به اشکال گوناگون به رژیم بعث عراق در جنگ با ایران کمک کردند، افزود: اگر بخواهیم بدانیم رزمندگان ما چه کار با عظمتی انجام دادند باید دستاورد دفاع مقدس را مقایسه کنیم با سرزمین هائی که در ۲۰۰ سال اخیر قبل از انقلاب و با اندک تشر بیگانگان در اختیار آن ها قرار داده شد.

وی به جدایی حدود ۳.۵ کیلومتر از مرزهای ایران اشاره کرد و گفت: هر بار که مملکتداران دویست سال ایران قبل از انقلاب با همسایه ها به مشکل می خوردند، یک گوشه از ایران را از دست می‌دادند تا غائله خاتمه پیدا کند. در این حاتم بخشی های سرزمینی حدود ۳.۵ میلیلون کیلومتر از دست رفته است و اکنون به چند ده کشور مستقل تبدیل شده اند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش دفاع از آب، خاک و هوای این کشور را دستاورد هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: ملت ایران اجازه ندادند سانتی متری از خاک کشورمان در  اشغال بیگانه بماند. نسل جدید باید مانند جان خویش این دستاوردها را پاس بدارد.

حجت الاسلام محمدحسنی با اشاره به آمادگی شب حمله‌ای رزمندگان در اقصی نقاط ایران  گفت: یک نظامی برای اینکه غافلگیر نشود باید همیشه شب حمله ای فکر کند که به لطف خدا ارتش جمهوری اسلامی ایران چنین است. از این رو دشمن به این جمع بندی رسیده است که اگر خطایی کند، حتما پاسخ کوبنده و پشیمان کننده ای را دریافت خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه آسمان شهادت و ایثارگری هوانیروز پرستاره است. گفت: هر کدام از شهدای هوانیروز شایسته ساخت فیلم و مستند هستند. هر کدام دنیایی از درس ها و حماسه ها را به ارمغان آورده اند.

برخی کشورها قهرمان ندارند و از نظر اسطوره فقیر هستند به همین دلیل با رمان نویسی به قهرمان‌سازی‌های افسانه‌ای می پردازند اما کارکنان هوانیروز هریک به نوبه خود قهرمانانی هستند که موجب سربلندی کشور به‌ شمار می روند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید براینکه تاکنون به آمریکا و رژیم صهیونیستی ضربات مهلکی وارد کردیم، گفت: رژیم صهیونیستی آخرین نفس‌هایش را می‌کشد و طولی نخواهد کشید که به تاریخ خواهد پیوست.

نماینده ولی فقیه در ارتش اضافه کرد: دشمن از ما لطمه های شدیدی دیده، حتما در پی  توطئه و انتقام است و برای این کار جاسوس هایش را به سوی ما روانه می کند تا از هر چه داریم و نداریم کسب اطلاعات کنند.

وی ادامه داد: درست است که ما فعلا نبرد نظامی نداریم و لی مشغول دو نبرد پیچیده فرهنگی و اطلاعاتی هستیم. برای موفقیت در این دو جنگ مهم، باید قواعد و مهارت های آن ها را بدانیم تا در این دو نبرد نیز مثل نبرد نظامی پیروز میدان باشیم، برای موفقیت در نبرد اطلاعاتی همکاری با حفاظت اطلاعات از مهمترین مولفه های پیروزی است که این همکاری با هدف حفظ نظام اسلامی بر همگان واجب است و ترک آن حرام است

سردار جلالی: هیچ کس حق ندارد برای برد موشک‌های ما تعیین تکلیف کند

هم چنین ایرنا نوشت: 

سردار جلالی افزود: باید با تقویت بنیه دانش سایبری تهدیدات دشمن را مدیریت کرد چرا که فلسفه مقاومت سایبری، استفاده از توان فراگیر دفاعی است.

وی ادامه داد: شکوفایی تولید داخلی یکی از مولفه های راهبردی در حوزه اقتصاد است که شهروندان می توانند با مصرف کالای داخلی در این جبهه مثمر ثمر باشند.

سردار جلالی تصریح کرد: امروز دیگر نیاز به صدور سلاح نداریم بلکه صدور تفکر ناب انقلاب اسلامی هزاران برابر بیشتر از اهرم سلاح ایجاد اقتدار می کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: امام خمینی(ره) با یک با تعریف منسجم در اسلام، شبهات را به کنار زدند و با ایدئولوژی معنوی و مکتبی خاص خود، اسلام ناب محمدی را نه تنها در داخل کشور بلکه فراتر از مرزها سوق دادند.

سردار جلالی با اشاره به توطئه های دشمنان در برهه های مختلف تاریخ گفت: طرح سیاستِ جدایی دین از حکومت توطئه ای بود که توسط انگلیسی ها دنبال می شد ولی با مدیریت امام خمینی(ره) برای همگان آشکار شد.

وی خاطر نشان کرد: امروز باید بیش از گذشته برای تقویت فرهنگ دفاع مقدس در جامعه تلاش کرد چرا که در دانشگاه دفاع مقدس تجربه های گرانسنگی به دست آمد و این تجربه ها چراغ راه هدایت در مسیر تهدیدات دشمنان است.

سردار جلالی اضافه کرد: اراده و اقتدار خدشه ناپذیر جمهوری اسلامی توسط یک افسر جوان انقلابی در ساعت های اولیه صبح در سرنگونی پهپاد جاسوسی به رخ دنیا کشیده شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: در روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی از سوی کشورهای مختلف تهدیداتی انجام می شد و بازیگرانی همچون صدام با حمایت همه جانبه آمریکا و برخی کشورهای استعمارگر علیه جمهوری اسلامی به پا خواستند.

سردار جلالی با بیان اینکه، امام خمینی(ره) محور اقتدار در مدیریت دفاع مقدس بود، افزود: دوران پر افتخار هشت سال دفاع مقدس سراسر دستاورد بود و باید از آن درس های بزرگی گرفت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: یکی از بزرگترین دستاوردهای دفاع مقدس بازسازی و نوسازی ارتش بود و ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به یک نیروی دفاعی انقلابی است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نیروی نظامی نوپای تاریخ انقلاب در دفاع مقدس تجربه های گرانسنگی کسب کرد و این مولفه سبب شد که سپاه به یک قدرت ارزشمند دفاعی و نظامی برای دفاع از کیان کشور تبدیل شود و دشمنان این نهاد مردمی را تحریم کنند.

سردار جلالی گفت: امروز بسیج یک مکتب و راهبرد حیات بخش برای انقلاب اسلامی ایران تلقی می شود و نیروی بسیج دوشادوش سایر قوای دفاعی، مدافع انقلاب است.

وی ادامه داد:  خودکفایی در حوزه دفاعی ارمغان دیگر جبهه دفاع مقدس است چرا که با تلاش و همت جهادگران امروز در صنایع دفاعی به خودکفایی رسیده ایم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران با تاکید بر اینکه امروز برد موشک های نقطه زن کشور براساس توان و نیاز ما طراحی شده و هیچ کس حق ندارد برای برد موشک های ما تعیین تکلیف کند، گفت: امروز سلاح "باور" که در حوزه پدافند هوایی کشور ایجاد شده، بزرگترین تهدیدات را خنثی کرده است.

سردار جلالی، شکست داعش را از دستاوردهای ارزشمند عنوان کرد و افزود: امروز فرهنگ ناب بسیج در لایه های مختلفی از جمله حشدالشعبی عراق متبلور شده که این فرهنگ مقاومت سایر تهدیدات را نیز خنثی می کند.

وی گفت: امام راحل گفتمان بازدارندگی در دوران دفاع مقدس تثبیت کرد و امروز این بازدارندگی که حاصل خون هزاران شهید و مجاهدت زرمندگان و ایثارگران است، مانعی برای تهدیدات و توطئه های دشمن است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: امروز باید تفکر دفاع مقدس و فرهنگ والای مقاومت در لایه های مدیریتی کشور بیش از هر زمان دیگری نهادینه شود.

وی بیان کرد: باید تداوم کارکرد و تولید کشور در حوزه صنعتی و نفتی با اقتدار کامل دنبال شود چراکه دشمن برای این ۲ حوزه راهبردی برنامه های بسیاری دارد.

سردار جلالی ادامه داد: امروز تهدیدات دشمن در حوزه امنیتی با هوشیاری و بصیرت کامل نیروهای امنیتی همچون وزارت اطلاعات، سپاه، ناجا، ارتش و بسیج مدیریت شده است.

استان مرکزی در دفاع مقدس ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند