رویترز گزارش داد، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید افکار عمومی به نفع استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور تغییر کرده است.

وی در این باره افزود: نزد افکار عمومی، جریان به کلی تغییر کرده و اکنون نیز می‌تواند تغییر کند. بعد از دیدن شکایت و گزارش بازرس کل و همچنین رفتار خودپرستانه دولت ترامپ، مردم آمریکا دارند به تصمیم متفاوتی می‌رسند.

به گفته پلوسی، تعلل وی برای آغاز روند استیضاح ناشی از احتیاط به دلیل جو انتخاباتی سال آینده بود حال آنکه عیان شدن جزئیات درباره رفتار ترامپ با همتای اوکراینی وضعیت را به سرعت تغییر داد.

به گفته وی، اینکه ترامپ می‌خواسته از قطع کمک‌های نظامی که از محل مالیات‌های مردمی تامین می‌شود به عنوان ابزار تهدید همتای اوکراینی استفاده کند؛ امر واضحی است.

در رسوایی که به اوکراین گیت شهرت یافته، ترامپ متهم است طی مکالمه‌ای تلفنی با هدف اعمال نفوذ بر روند انتخاباتی ۲۰۲۰، ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی را برای جمع‌آوری اطلاعات علیه جو بایدن رقیب دموکرات خود تحت فشار قرار داده و تهدید کرده در صورت عدم موافقت با این درخواست، کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین را متوقف می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند