عبدالرضا هاشم‌زایی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس،  با انتقاد از تخریب مجلس و فراکسیون امید، گفت: امسال سال انتخابات است و باید منتظر تخریب بیشتر اصلاح‌طلبان بود. جناح مقابل به نحوی رفتار می‌کند که مردم تحریک شوند، اما در این شرایط مردم به اصلاح‌طلبان رأی می‌دهند. اصولگرایان با بحث‌هایی که مطرح می‌کنند به نحوی گل به خودی می‌زنند. اصولاً در محفل‌هایی تصمیماتی می‌گیرند و به‌ وسیله‌ روحانیونی مانند آقای پناهیان یا مداحان بی‌سوادی که محرم را بهانه قرار می‌دهند، می‌خواهند مجلس را تضعیف کنند و فکر می‌کنند که با تضعیف مجلس، به خصوص اصلاح‌طلبان و لیست امید، مردم به آنها روی می‌آورند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در مجلس قبلی حداقل رأی نمایندگان تهران ۱۶۰ هزار رأی بوده و ما در مجلس دهم، بیش از یک‌ میلیون رأی آوردیم. آنها فکر می‌کنند که اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند، قاعدتاً جناح راست و تندروها رأی می‌آورند. اما به نظر بنده با تخریب‌هایی که انجام می‌شود مردم دیگر قسم حضرت عباس را باور نخواهند کرد، بلکه دم خروس را باور می‌کنند و قطعاً به ما -اصلاح‌طلبان- رأی می‌دهند.

هاشم‌زایی عنوان کرد: اگر اوضاع به همین شکل پیش برود، ممکن است ما در شهرهای بزرگ رأی کسب نکنیم. اما دوستان اصولگرا در این ۴۰ سال به نحوی پیش رفته‌اند که دیگر مردم صداقت آنها را باور نمی‌کنند. بنابراین به نظر می‌رسد جو به شکلی پیش خواهد رفت که مردم به اصلاح‌طلبان رأی خواهند داد.

نزدیک انتخابات، اصلاح‌طلبان را به هیچ مسجدی راه نمی‌دهند

او با گفتن اینکه در آستانه انتخابات اصلاح‌طلبان را به مسجد هم راه نمی‌دهند، تاکید کرد: هرچه به انتخابات مجلس یازدهم نزدیک می‌شویم تخریب اصلاح‌طلبان بیشتر می‌شود. نزدیک انتخابات ما را در هیچ مسجدی راه نمی‌دهند، ائمه جمعه و مداحان علیه جریان اصلاح‌طلبی بسیج می‌شوند و برای مردم ذهنیتی شکل می‌گیرد، به همین دلیل مردم پای صندوق‌های رأی می‌آیند و به اصلاح‌طلبان رأی می‌دهند. و نتیجه عکس سناریوهایی می‌شود که جریان رقیب می‌نویسد.

 

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور همچنین به نقش تخریب‌ها در رأی‌آوری اصلاح‌طلبان اشاره کرد: کیهان همیشه به نفع ما کار می‌کند، البته در ظاهر همیشه مخالف است، اما اقداماتش در کل به نفع جریان اصلاح‌طلب تمام می‌شود. مردم به یاد دارند که می‌گفتند آقای احمدی‌نژاد مورد تایید امام زمان (عج) است. چه خطبه‌هایی در نمازجمعه به نفع آقای احمدی‌نژاد و جریانش خوانده شد که البته نتیجه داد، اما دیدیم که نتیجه آن چه شد؛ انحراف و...

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند