دریادار پاسدار علی فدوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به اعتراف وزیر دفاع سابق دولت اوباما بیان کرد: به اذعان این مسئول آمریکایی، همپیمانان منطقه ای و فرامنطقه ای آمریکا به دنبال این هستند که به توانی برسند که در برابر قدرت ایران، بازدارنده باشد.

اهم سخنانی سردار فدوی را می‌خوانید: 

* این اعتراف و اذعان وزیر دفاع سابق آمریکا نشان می‌دهد که اگر آنها بخواهند اقدامی علیه ایران بکنند ضرری که می‌بینند بسیار بیشتر از منفعت از تعرض به ایران خواهد بود.

* همچنین این اعتراف مسئول آمریکایی از این حکایت دارد که آنها برای مبارزه با ایران باید به دنبال رایزنی و تلاش برای تشکیل ائتلاف در برابر بازدارندگی قدرت نظامی جمهوری اسلامی باشند.

‌* نیروهای نظامی از سالهای بعد از جنگ تحمیلی با دانش های بومی به قدرت بازدارندگی دست پیدا کرده اند و تمام سه مرحله اصلی دفاع از کیان خود را به دست آورده اند.

* دشمنان امروز به این نتیجه رسیده اند که قدرت انقلاب اسلامی درحدی است که اگر اراده کاری داشته باشد می تواند به ادعای خود جامه عمل بپوشاند. دشمنان در ادامه راه برای تضعیف انقلاب اسلامی به سراغ گروه های مقاومت اسلامی رفته و در صدد سرکوب و نابودی آنها اقدام کردند. درگیری های مستمر نیروها و هم پیمانان آمریکا در سوریه، غزه، عراق و یمن همه نشان از شکست‌های متوالی آنها در برابر جبهه مقاومت اسلامی دارد.

* اگر ملتی به وعده های خداوند اعتماد کند حتما نصرت خداوند به یاری آن روانه می شود که در رابطه با انقلاب اسلامی تجلی کرده است. برای درک عمق نفوذ و قدرت انقلاب اسلامی باید به هیمنه ایران از بیرون از مرزهای داخلی نگاه شود، اندیشمندان و سیاستمداران خارجی به خوبی این حجم از را درک می کنند. از نظر تجهیزات نظامی و نیروها توان جبهه باطل قابل مقایسه با ایران نیست، اما ایمان و اطاعت از فرامین الهی به نیروهای جمهوری اسلامی قدرت بازدارندگی و توان داده است.

* فرمانبرداری از امام و ولی فقیه چیزی بود که در طول تاریخ کمبود آن احساس می شد. با پیروزی انقلاب اسلامی و اطمینان دشمنان از عدم مقابله با موفقیت انقلاب اسلامی، جنگ هشت ساله تحمیلی را علیه ایران به راه انداختند. این جنگ در ابعاد مختلف خود همچنان در جریان است چرا که جبهه حق و باطل هیچ وقت نمی توانند به یک دیگر کنار بیایند.

ماهیت جبهه گیری دشمنان برابر انقلاب اسلامی به دلیل روال حقی بوده که انقلاب به دنبال آن است بوده است، جبهه باطل به این یقین رسیده بود که توسعه انقلاب اسلامی آرمان های قدرت غرب را به چالش میکشد. از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، ابعاد دشمنی و جبهه گیری دشمنان با انقلاب پیچیده تر شده است، اگر امدادهای الهی و ایمان نیروهای ایرانی نبود روال این درگیری ها ممکن بود وضعیت دیگری داشته باشد.

* اگر مشکلی در کشور احساس می شد از این حکایت دارد که مسئولان به دنبال اصلاح آن نرفتند در حالی که اگر به آن توجه می شد امروز مشکلی در این مسائل احساس نمی شد.

‌* خام فروشی در مواد اولیه و صنایع معدنی یکی از معضلات اصلی کشور بوده که دشمنان نیز از این حربه به ایران فشار می آورند.

* در دهه چهارم انقلاب اسلامی باید به سراغ اصلاح این اشکالات ساختاری در کشور رفته و مشکل تولید و اشتغال را رفع کنیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه: امنیت امروز در مرزها در دنیا کم نظیر است

هم‌چنین ایسنا نوشت: 

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه  با اعلان پایان رزمایش امنیتی محرم در  ارتفاعات شاهو در استان کرمانشاه، این رزمایش را جلوه‌ای از آمادگی‌های این نیرو برای تضمین امنیت پایدار مردمی و مقابله با تهدیدات متصور از سوی ضد انقلاب و دشمنان ملت ایران در مناطق مرزی توصیف و اظهار داشت: امروز مرحله نهایی رزمایش امنیتی محرم توسط قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه اجرا شد و این یکی از برنامه‌های اساسی  ما در مناطق عملیاتی شمال غرب، جنوب غرب و غرب کشور در راستای حفظ امنیت پایدار و فراگیر است.

وی با بیان اینکه ۴۰ روز پیش هم در شمال غرب کشور رزمایش امنیتی غدیر توسط قرارگاه حمزه برگزار شد، افزود: امتیازی که این رزمایش‌ها دارند، این است که در  یک محیط و شرایطی واقعی انجام می‌شوند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه  خاطرنشان کرد: در اینجا فرماندهان و نیروهای رزمنده نسبت به تاکتیک‌های مختلف و شیوه‌های نبرد در این نوع جغرافیا تمرین و تجربه های جدید  کسب می‌کنند.

سردار پاکپور گفت: به حمدالله ما در منطقه غرب کشور مثل شمال و جنوب از امنیت خوبی برخوردار هستیم و چنین امنیتی در دنیای امروز کم نظیر است.

وی  در برشماری ویژگی‌های این رزمایش اظهار داشت: به کارگیری نیروهای بومی منطقه اورامانات از مزیت‌های این رزمایش بود به گونه ای که نزدیک به ۹۰ درصد نیروهای عملیاتی ما در رزمایش محرم نیروهای بومی از شهرستان‌های منطقه اورامانات بودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان هدف از این رزمایش را بازآزمایی و ارزیابی آمادگی‌های رزمی و امنیتی نیروها و یگان‌های عملیاتی مستقر در منطقه قلمداد و خاطرنشان کرد: این رزمایش با محوریت اطلاعاتی، امنیتی و با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته مخابراتی، پهپادی، آتش سنگین توپخانه و تازش هوایی علیه موانع فرضی دشمن انجام شد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند