بلومبرگ به نقل از منابع آگاه که به دلیل محرمانگی موضوع مایل نبودند نامشان فاش شود، نوشت: این شرکت نفتی دولتی قصد دارد تمایل خود برای عرضه سهام را در حدود ۲۰ اکتبر اعلام کند. یکی از این منابع آگاه اظهار کرد: عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو در بازار عربستان سعودی تا اوایل نوامبر انجام خواهد گرفت اما زمان آن هنوز نهایی نشده است.

همزمان با تلاش‌ها برای احیای تولید کامل نفت پس از حملات هوایی که ۱۴ سپتامبر علیه تاسیسات عربستان سعودی انجام گرفت و معادل پنج درصد از عرضه جهانی نفت را مختل کرد، آرامکو به برنامه آماده‌سازی مقدمات عرضه اولیه عمومی سهام خود ادامه می‌دهد. منابع آگاه اظهار کرده‌اند که ظرفیت تولید این شرکت اکنون از ۱۱ میلیون بشکه در روز فراتر رفته که حدود یک هفته زودتر از زمان بندی اعلام شده بوده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، منابع آگاه اظهار کرده‌اند که برای عرضه سهام، هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده و زمان احتمالی و سایر جزییات به شرایط بازار و تقاضای سرمایه‌گذاران بستگی خواهد داشت.

در این بین رویترز به نقل از دو منبع آگاه خبر داد که شرکت آرامکوی سعودی از بانکها درخواست کرده پیشنهاداتی را برای یک وام فاینانس پروژه به میزان بیش از یک میلیارد دلار تهیه کنند.

به گفته منابع آگاه، هنوز ماهیت پروژه‌ای که این وام برای آن استفاده خواهد شد، مشخص نشده است. درخواست آرامکو از بانکها چند روز پس از حملات علیه دو تاسیسات بزرگ این شرکت و نصف شدن تولید نفت آن صورت گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند