مجلس سنای آمریکا امروز چهارشنبه با ۵۴ رأی موافق و ۴۱ رأی مخالف، برای دومین بار وضعیت اضطراری اعلام‌شده از سوی رئیس‌جمهور این کشور در مرزهای جنوبی آمریکا را رد کرد. 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا چند ماه پیش با اعلام وضعیت اضطراری در مرزهای جنوبی آمریکا خواستار اختصاص بخشی از بودجه ارتش این کشور به پروژه ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک شده بود. 

با وجود این، نمایندگان مجلس سنا برای عبور از وتوی احتمالی ترامپ به ۶۷ رأی (دو سوم آرا) نیاز داشتند که نتوانستند به آن دست پیدا کنند. رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند ترامپ احتمالاض مصوبه سنا را وتو خواهد کرد.

وزارت دفاع آمریکا ماه جاری اعلام کرد ۳.۶ میلیارد دلار از منابع مالی مربوط به پروژه‌های ساخت و ساز در این نهاد آمریکایی را به احداث دیوارهای حائل در مرز اختصاص خواهد داد.  

ترامپ ماه فوریه، بعد از ناکامی در تأمین بودجه برای ساخت این دیوار حائل در مرز مکزیک از طریق کنگره اعلام وضعیت اضطراری کرد. او بر خلاف وعده‌های انتخاباتی‌اش نتوانست دولت مکزیک را به پرداخت بهای این دیوار مجبور کند. 

نمایندگان کنگره آمریکا در ماه مارس به لغو این وضعیت اضطراری رأی دادند اما از آرای کافی برای عبور از وتوی ترامپ برخوردار نبودند. 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند