«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با حضور در جمع اعضای گروهک منافقین و گروهک‌های تجزیه‌طلب در نیویورک سخنرانی کرد و ادعاهای بی پایه خود علیه ایران را تکرار کرد. 

همزمان با برگزاری هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و در حالیکه رئیس جمهور کشورمان تا ساعاتی دیگر قرار است در مجمع عمومی سازمان سخنرانی کند، سازمان ضدایرانی «متحد علیه ایران هسته‌ای» که با منافقین و لابی صهیونیستی «اف‌دی‌دی» رابطه نزدیکی دارد، این نشست را با حضور گروهک‌های تروریستی و جدایی‌طلب برگزار کرده است تا پیام مقامات ایرانی را تحت شعاع قرار دهد. 

پمپئو در سخنرانی خود در جمع تروریست‌ها ادعای خود را درباره حمله به تاسیسات نفتی آرامکو تکرار کرد و گفت: «حمله ایران به عربستان سعودی یک اقدام جنگی است.»

وی همچنین گفت که ایران به حمایت خود از گروه‌های تروریستی حتی بعد از حصول توافق هسته‌ای ادامه داده است.

این نشست بیش از همه مورد استقبال رسانه‌های عربستان سعودی قرار گرفته است و شبکه العربیه به صورت مستقیم این برنامه را پوشش داد.  

وزیر خارجه آمریکا در ادامه تاکید کرد که آمریکا به تحریمهای خود علیه ایران ادامه خواهد داد و مدعی شد که «ما جلوی رسیدن سالانه ۵۰ میلیارد دلار پول به ایران را گرفته‌ایم.»

این همایش که با نام «گردهمایی بین‌المللی برای آینده ایران» و همزمان با سخنرانی سران کشورهای مختلف در صحن مجمع عمومی  سازمان ملل برگزار می‌شود، در حالی ادعای «حمایت از مردم ایران» را دارد که گروه‌های تروریستی در آن حاضر هستند.

تعدادی از گروه‌های جدایی‌طلب و تروریست که برای شرکت در این همایش از آنها دعوت شده عبارتند از: سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران، حزب دموکرات کردستان، حزب کومله کردستان و گروهک منافقین.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند