سرهنگ کارآگاه خیرالله دولت خواه رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، گفت: در ساعت ۲۴ مورخه ۱۷ تیرماه امسال مردی ۶۰ ساله طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، از به سرقت رفتن اموالش به ارزش ۱۵ میلیون تومان توسط جوانی ۳۰ ساله به کلانتری ۱۵۰ تهرانسر اعلام شکایت کرد.

پرونده با موضوع سرقت به عنف به شیوه بیهوشی به جهت رسیدگی تخصصی حسب دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ امور جنایی تهران، در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سارق بیسکویتی را شناسایی کنید+ عکس

وی در ادامه گفت: شاکی پس از حضور در پایگاه، به کارآگاهان گفت: در ساعت ۲۰ روز حادثه از چهاردانگه با خودرو سواری خودم به سمت سه راه آذری در حال حرکت بودم که در محدوده پاسگاه نعمت آباد جوانی حدوداً ۳۰ ساله جلوی مسیر من را گرفته و اظهار داشت: مادرم در درمانگاهی واقع در سه راه آذری بستری است و با خواهش و تمنا خواست که او را به آنجا برسانم. پس از گذشت چند دقیقه در طول مسیر وی اقدام به تعارف بیسکویت به من کرد و من هم یکی از بیسکویت‌ها را برداشتم و خوردم. بعد از چند دقیقه احساس سنگینی کردم و بیهوش شدم و دیگر چیزی نفهمیدم.

مالباخته در ادامه گفت: حدوداً ساعت ۱۲ بود که متوجه شدم در کنار خیابانی در تهرانسر هستم، با بررسی بیشتر فهمیدم وی سارق بوده و اقدام به سرقت اموالم از قبیل (کارت‌های عابربانک- وجه نقد-گوشی تلفن همراه) به ارزش ۱۵ میلیون تومان کرده است.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی، در ادامه گفت: کارآگاهان به دنبال اظهارات شاکی، دستگیری سارق جوان را در دستور کار خود قرار دادند، با انجام اقدامات پلیسی و پایش‌های اطلاعاتی موفق به شناسایی هویت سارق به نام " حمید.‌ی " ۳۳ ساله ساکن محدوده خیابان خاوران شدند.

با انعکاس اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده، دستور دستگیری حمید صادر شد و در تاریخ ۲۸ شهریور ماه طی یک عملیات غافلگیرانه وی در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه پنجم منتقل شد.

متهم با مواجهه حضوری با مالباخته، ضمن قبول سرقت از وی، به ۵ فقره سرقت به عنف به شیوه بیهوشی معترف شد و اظهار داشت بدین شیوه تاکنون بالغ بر ۶۰ میلیون تومان از مالباختگان سرقت و اموال مسروقه شامل (موبایل، ساعت ...) را در محدوده مولوی به افراد عبوری به قیمت نازل فروخته و پول حاصله را به دلیل اعتیاد شدید به موادمخدر، صرف خرید مواد مخدرشیشه کرده است.

سرهنگ کارآگاه خیرالله دولت خواه، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری سارق و اعتراف صریح به سرقت، متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ دولت خواه در پایان با اشاره به اینکه، دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است از شهروندانی که بدین شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند خواست در صورت شناسایی متهم به عنوان سارق خود، جهت تشکیل پرونده مقدماتی می‌توانند به پایگاه پنجم پلیس آگاهی واقع در بزرگراه یادگارامام (ره) خیابان زنجان شمالی مراجعه و یا با شماره تلفن ۶۳۹۵۷۷۷۴ تماس حاصل کنند.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد از اعتماد به افراد غریبه و قبول مواد خوراکی و نوشیدنی از کسانی که مدت زمان کوتاهی از آشنایی شما با آن‌ها می‌گذرد و شناختی از وی ندارید خودداری کنید و به ابراز صمیمت بی مقدمه و سریع غریبه‌هایی که در طول روز در مواجهه با آنان قرار می‌گیرید شک کرده و با احتیاط و تردید برخورد کنید.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند