سردار تیمور حسینی در همایش پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی استان ایلام، اظهارداشت: اربعین حسینی(ع) یک ماموریت عظیم، دینی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، انتظامی، عمرانی، ترافیکی، امنیتی، امدادی و خدماتی است و اگر تفکر جمعی و اقدام به موقع دستگاه های مختلف و همپوشانی ، همدلی و همکاری نباشد قطعاً موفقیتی حاصل نخواهد شد.

رئیس پلیس راه کشور در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه ترافیک و عوامل دخیل در آن اشاره کرد و گفت: ما برای داشتن امنیت ترافیکی نیازمند ابزار و انسان های هوشمند هستیم.

وی افزود: برای تولید هر ابزاری نیازمند یک سری مواد اولیه هستیم و زیربنای اولیه تولید امنیت ترافیکی، انسان هوشمند است که بایستی تلاش کند باور و تفکر قوی داشته باشد.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: دومین ماده اولیه تولید امنیت ترافیکی، راه است که باید آن را در اختیار کاربر ترافیک قرار دهیم و علاوه بر آن از ایمن بودن و داشتن استانداردهای لازم نیز مطمئن شویم.

وی افزود: سومین ماده اولیه تولید امنیت ترافیکی، وسیله نقلیه است که اولاً خودرو ایمن می تواند از حوادث بسیاری پیشگیری کند و ثانیاً در صورت تصادف از راننده و سرنشین محافظت می کند.

سردار حسینی تصریح کرد: یکی از علل وقوع حوادث، نبود باور در بین کاربران از جمله رانندگان، سرنشین و عابر پیاده در  ایفای نقش برای جلوگیری از حوادث رانندگی است.

وی گفت: نقش راه ها در جلوگیری از کاهش تصادفات برکسی پوشیده نیست و لازمه تردد ایمن زائران اربعین، ایمن سازی و کسب  استانداردهای لازم است.

رئیس پلیس راه کشور خاطرنشان کرد: نمی توانیم امیدوار باشیم روزی به سطحی دست یابیم که به صورت کامل خطاهای انسانی را از بین ببریم به این علت که خطای انسانی اجتناب ناپذیر است اما می‌توان با استفاده از خودروهای ایمن و آموزش کاربران هوشمند تا میزان بالایی از حوادث رانندگی جلوگیری کنیم.

وی به لزوم تولید خودروهای ایمن در کشور اشاره کرد و گفت: وسیله ایمن قادر خواهد بود از راننده و سرنشین در مقابل ورود صدمات جدی جسمانی ایفای نقش کند و امروز نیاز کشور است که همگام با جهان به سوی تولید خودروهای ایمن سوق یابد.

 سردار حسینی گفت: می‌توانیم ادعا کنیم که امروز این رویداد در حال انجام نتیجه یک تلاش جمعی  است ولی تا نقطه مطلوب فاصله  زیادی داریم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند