به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان(واس)، نشست شورای وزیران عربستان(کابینه) امروز (سه شنبه) به ریاست سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور در قصر السلام واقع در شهر جده برگزار شد.

شورای وزیران عربستان در این نشست ضمن ارائه گزارشاتی در رابطه با تحولات اخیر منطقه و با "تخریبی و خصمانه" خواندن سیاست ها و رفتار ایران در منطقه، از جامعه بین المللی خواستند که که با این سیاست ها مقابله کنند.

شورای وزیران سعودی به مساله حمله انصارالله یمن به پالایشگاه های بقیق و خریص نیز پرداختند و مدعی شدند که این حملات با "سلاح ایرانی" انجام شده و "تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی و همچنین تجاوزی غیرموجه" به شمار می رود.

به گزارش ایسنا، مقامات سعودی پیش از این نیز چند بار مدعی شده‌اند که سلاح مورد استفاده در حمله به آرامکو ایرانی بوده است.

این اد عاها درحالی مطرح می شود که سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیش از این اعلام کرده بود که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور صبح روز شنبه برابر با ۱۴ سپتامبر با ۱۰ پهپاد دو تاسیسات نفتی بقیق و خریص در شرقی‌ترین نقطه عربستان را در قالب عملیات دوم "توازن بازدارندگی" هدف گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند