بعد از دربی شرایط استقلال وخیم‌تر از قبل هم شد و استراماچونی، بازیکنان و مدیران تیم باتوجه به عملکردشان فشار زیادی را تحمل می‌کنند. در همین راستا با مهدی پاشازاده، پیشکسوت باشگاه استقلال گفت‌وگویی داشتیم تا درباره دربی و وضعیت استقلال با او صحبت کنیم.

*نظرتان درباره دربی ۹۰ چیست؟

نمی‌دانم چه بگویم؛ خسته شدم. این را به‌ این دلیل که استقلال باخته است نمی‌گویم، خود بازی بد بود و خود من سردرد گرفتم. بازی بار فوتبالی نداشت و فقط درگیری بود و پرسپولیس برخلاف استقلال توانست از فرصت‌ها استفاده کند. چون بازی هیجانی نداشت، ضربه‌ای به دروازه زده نشد و خط هافبک اشتباهات زیادی داشت و نبودن مهاجمان طراز اول احساس می‌شد، باید گفت هر دو تیم خیلی معمولی بودند.

*عملکرد استراماچونی را در این چهار بازی چطور دیدید؟

اگر بخواهیم منطقی صحبت کنیم، نباید درباره این موضوع صحبت کنیم چون فقط استقلال چهار بازی انجام داده است، برای اینکه درباره این موضوع صحبت کرد، تیم باید شش-هفت بازی انجام داده باشد. اگر بخواهیم فوتبالی و به‌عنوان همکار به این موضوع نگاه کنیم، مربی اگر بخواهد فلسفه‌ای داشته باشد، حتما مشخص می‌شود. برای مثال برانکو در یک بازه زمانی خوب نتیجه نمی‌گرفت، اما تیمش خوب بازی می‌کرد.

*مشکل استقلال دقیقا چیست؟

مشکل این تیم این است که هیچ تغییری پیدا نکرده است و در بازی‌‎ها، نسبت به پارسال ضعیف‌تر هم شده است ولی باید گفت مشکل این تیم فقط مربی نیست و این همه پول خرج می‌شود، اما نتیجه آن صفر است. دیر بسته شدن تیم، نگه نداشتن یا فراری دادن بازیکنان باتجربه از مشکلات این تیم هستند، حتی دیروز یک بزرگ‌تر نه در رختکن استقلال و نه در ترکیب این تیم بود که بتواند تیم را جمع‌وجور کند. وریا غفوری به‌عنوان کاپیتان این تیم تلاش خود را می‌کند، ولی به‌نظرم کافی نیست و تیم به یک بزرگ‌تر مثل امید ابراهیمی یا کسانی که قبلا بودند نیاز دارد. شما نگاه کنید در جنجالی که شکل گرفت، کالدرون نمی‌توانست کاری کند و این کریم باقری بود که با تجربه‌اش از یک فاجعه جلوگیری کرد و بازیکنان به‌دلیل اینکه از او حساب می‌بردند، حتی حرف هم نزدند. ما در استقلال به همچین کسی نیاز داریم.

*سیدحسین حسینی نتوانست در این چهار بازی عملکرد فصل‌های گذشته‌اش را تکرار کند، چه نظری درباره این موضوع دارید؟

درباره این موضوع باید خود سیدحسین حسینی نظر بدهد. عملکرد حسینی در این چند بازی قابل قبول نبوده است، اما خودش باید بگوید که به‌دلیل نبودن رقیب، تمرکز نداشتن، تمرین بد یا دلایل دیگری که می‌توانید تاثیرگذار باشد.

*شرایط مدیریتی باشگاه را در این سال چگونه ارزیابی می‌کنید؟

وضعیت باشگاه را ببنید و همه چیز مشخص است؛ اخراج شفر، انتخاب فرهاد مجیدی و بعد از آن هم آوردن مربی جدید و بد بستن تیم و رفتن بازیکن‌ها نشان‌دهنده همه‌چیز است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند