غلامرضا حیدری نماینده تهران با اشاره به ماجرای مازیار ابراهیمی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: اقای روحانی به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی بر پایه اصل کرامت انسانی که همواره در اخلاق و معارف اسلامی تاکید شده است و تصریح اصل ۳۸ قانون اساسی مبنی برممنوعیت مطلق شکنجه با توجه به برخی اتفاقات اخیر ضروری است در سیستم کشف جرم از متهمان امنیتی و سیاسی تجدید نظر جدی شود.

او ادامه داد: بر اساس اظهارات وزیر محترم اطلاعات مبنی بر انکه در ابتدای وزارتشان پس از بررسی های دقیق دریافتند کسانی که به عنوان متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای به اعترافات تلویزیونی در صدا و سیما واداشته شده بودند بی‌گناه بوده که با پیگیری وزیر محترم آزاد شدند ضمن تشکر از ایشان باید پرسید آن بازجو یا کارشناس چگونه دچار این اشتباه فاحشی  شدند

حیدری گفت: در این قبیل اشتباهات حق الناس چه می‌شود؟ قانون اساسی چه می‌شود؟ خدشه به دستگاه‌های امنیتی و ضربه به اعتماد عمومی چه می‌شود؟ 

او همچنین گفت: در مورد بازداشتی ها محیط زیست نیز همچنین، وزرات اطلاعات اعلام می‌کند ما آنها را جاسوس نمی‌دانیم اما آنها هنوز ازاد نشده‌اند آقای رئیس جمهور این‌ها ظلم آشکار است. بارها پای منبر علما شنیده‌ایم «الملک یبغی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم» آقای رئیس جمهور تقاضا می‌کنیم  با کمک قوه‌ قضائیه و استمداد از رهبر معظم انقلاب نگذاریم اعتماد عمومی بیش از این خدشه دار شود.

ولنگاری در قیمت هواپیما را کنترل کنید، به والله مردم گناه دارند

عباس گودرزی نماینده بروجرد، در تذکری خطاب به رئیس جمهور و وزیر راه از نوسانات در قیمت بلیت هواپیما انتقاد کرد و گفت: ما دولت مستقر داریم، وزارتخانه داریم، سازوکار قانونی داریم، این چه ولنگاری است در بحث قیمت بلیت هواپیما شاهد هستیم.

وی افزود: خانواده ای مریض و دانشجو دارد و می خواهد برای درمان یا سفر تحصیلی از پرواز استفاد کند، چند روز دیگر زوار برای مراسم اربعین نیاز به بلیت هواپیما دارند، این چه رویه ای است. صبح یک قیمت است، ظهر یک قیمت و شب هم یک قیمت دیگر. یک پرواز انواع قیمت ها برای آن ثبت می شود.

نماینده بروجرد گفت: آقای وزیر و رئیس جمهور به والله این مردم گناه دارند. آن آقایی که پول دارد، گلایه نمی کند. شایسته نظام و دولت نیست، باید به وضع مردم رسیدگی کنید. قیمت قطار و اتوبوس بین شهری هم همین وضعیت را دارد.

انتقاد از جولان مدیران غیربومی

شهباز حسن پوربیگلری نماینده سیرجان نیز درتذکر شفاهی‌ در صحن علنی مجلس گفت: ما می‌نشینیم و برای بخشی از دغدغه های کشور قانون می‌نویسیم یکی از این دغدغه‌ها ماده ۴۷ برنامه توسعه ششم بوده است که براساس آن باید دولت بر اساس ظرفیت‌های منطقه‌ای مورد اولویت قرار بگیرد. چه دلیلی دارد که عزمی مشاهده نمی‌شود و ما باید شاهد جولان مدیران غیر بومی باشیم آیا این توهین به سرمایه‌های فرهیخته کرمان نیست؟ لذا از هیات رئیسه می خواهم نسبت به بی‌تفاوتی دولت در اجرای  قوانینی که نیاز به پول ندارد بیتفاوت نباشد .

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند