«برایان هوک» نماینده آمریکا در امور ایران مدعی شد که تهران دیپلماسی را با نظامی‌گری پاسخ می‌دهد اما درهای آمریکا برای مذاکرات همچنان باز بوده و واشنگتن همچنان فشارهای اقتصادی علیه ایران را ادامه می‌دهد.

وی که با شبکه خبری سی‌ان‌ان در مقر سازمان ملل در نیویورک مصاحبه می‌کرد، افزود: «آمریکا از ایران خواسته تا دیپلماسی را با دیپلماسی پاسخ دهد اما آنها دیپلماسی را با نیروی نظامی پاسخ داده‌اند و ایران بارها دیپلماسی را رد کرده است.»

هوک در ادامه ادعاهایش گفت: «ایران تاریخ چهل ساله‌ای از ایجاد درگیری‌ها و سپس تظاهر به صلح طلبی را بروز داده است و این موضوع بار دیگر در حال روی دادن است. ایران از طریق نظامی گری در حال تشدید تنش است. ما طی دو سال و نیم گذشته این موضوع را شفاف ساخته‌ایم که می‌خواهیم موضوع را از طریق دیپلماسی با ایران حل کنیم.»

نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ایران درباره حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان سعودی نیز مدعی شد که این حمله را هیچ طرف دیگری جز ایران انجام نداده و موشک‌ها و پهپادهایی که در این حمله استفاده شده در اختیار حوثی‌ها نبوده و این سلاح‌ها ایرانی بوده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند