به گزارش اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: من به شخصه به جامعه بین الملل هشدار می‌دهم که دولت کنونی ایالات متحده با آن سیاست‌های افراط گرایانه‌ و جنگ نامتعارف علیه دولت کاراکاس در حال بررسی گزینه‌هایی برای مداخله در انتخابات پارلمانی ۲۰۲۰ است.

وی ادامه داد: می‌دانید دلیل این کار چیست. آنها می‌دانند که نمی‌توانند پیروز شوند. همانطور که نتوانستند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ مه ۲۰۱۸ بر ما پیروز شوند. من می‌توانم به شما این اطمینان را بدهم که ما داده‌هایی داریم که نشان می‌دهد دولت افراط گرای ترامپ با آن روش‌های نامتعارف جنگ علیه ونزوئلا تمایل دارد تا در انتخابات سال آتی میلادی خرابکاری کند.

انتخابات پارلمانی ونزوئلا برای انتخاب ۱۶۷ نماینده برای مجمع ملی قرار است در پایان سال ۲۰۲۰ و پس از تمدید فعالیت آن در مه سال جاری میلادی برگزار شود. قرار بود فعالیت پارلمان تا اوت ۲۰۱۹ باشد.

مادورو همچنین احتمال گفتگوی مستقیم با ترامپ را رد نکرد و گفت: آماده‌ام تا مذاکره کنم و تلاش می‌کنم تا بر مبنای احترام متقابل رابطه‌ای ایجاد شود اگر که ترامپ سیاست شکست خورده جنگ در ونزوئلا را که میراثی از دوران باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده است، کنار بگذارد.

وی ادامه داد: بر این باورم که ترامپ در این سیاست شکست خورده، ناکام مانده است. زمان آن رسیده که آمریکا صدمه زدن به ونزوئلا را متوقف کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند