در بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری رسمی عربستان منتشر شده، آمده است: عربستان انفجاری که در مینی‌بوس مسافربری در استان کربلای معلی رخ داد و منجر به کشته و زخمی شدن چندین تن شد را محکوم می‌کند.

روز شنبه گروه تروریستی داعش مسؤولیت این انفجار را که در نتیجه آن ۱۲ تن کشته و پنج تن زخمی شدند، برعهده گرفت.

از سوی دیگر، کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که گزارش مفصلی درباره اقدامات تروریستی در کشور طی نشست پارلمان عراق ارائه خواهد داد.

در همین راستا، محمدرضا آل حیدر، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: این کمیسیون مشکلات امنیتی را که منجر به وقوع انفجار در استان کربلا شده، مشخص کرده و ما از واکنش سریع سرویس امنیتی عراق درخصوص بازداشت جنایتکاران و عاملان این انفجار تقدیر می‌کنیم.

آل حیدر در ادامه افزود: کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق میزبان فرمانده منطقه فرات میانی و فرمانده پلیس کربلا بود و در جریان آن تمامی مشکلات امنیتی مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق همچنین تصریح کرد: در زمینه تلاش‌های اطلاعاتی ضعف وجود دارد و عدم وجود دوربین‌های مدار بسته و تامین منابع آن و به طور کلی این عوامل مشترک تخصیص بودجه‌ای را برای ممانعت از هرگونه هدف‌گیری جدید می‌طلبد.

آل حیدر خواستار اختصاص بودجه بیشتر در بودجه آینده جهت تامین این نیازها شد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند