بیژن نامدار زنگنه در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت بنزین و دریافت مبلغی به عنوان حق‌الزحمه جایگاهداران از مردم اظهار داشت: هیچ قراری برای افزایش قیمت بنزین گذاشته نشده و برداشتی که در این باره شده صحت ندارد.

وی درباره مصوبه روز گذشته شورای اقتصادی در خصوص افزایش قیمت حامل‌های انرژی گفت: هنوز هیچ تصمیمی نهایی نشده است.

وزیر نفت با اشاره به اهمیت تقویت صنایع پایین دستی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم محصولات پایین دست تولید کنیم باید به مسائل بین‌الملل و صادرات نیز توجه داشته باشیم.

وی درباره حادثه آرامکو و افزایش تقاضا برای خرید نفت از ایران نیز بیان کرد: درباره تحریم و برنامه‌های این حوزه صحبت نمی‌کنم.

زنگنه در ادامه درباره توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: با توجه به تجاربی که در این حوزه توسط معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری و سایر حوزه‌ها اخذ شده، از این شرکت‌ها استفاده خواهیم کرد اما نباید شرایط به گونه‌ای باشد که از نظر تامین منابع مالی معتاد شوند.

زنگنه ادامه داد: با توجه به تجارب دنیا، این شرکت‌ها را تنها در دوران جنینی حمایت خواهیم کرد اما در کل مورد حمایت ما هستند و برنامه‌هایی برای آنها در نظر داریم.

وی درباره اظهارنظرهایی در زمینه افزایش گوگرد در بنزین نیز گفت: من تاکنون هیچ اظهارنظری از سازمان محیط زیست در این خصوص نشنیده‌ام و تاکنون گزارشی در این باره اعلام نشده است اما با این وجود با ریاست سازمان حفاظت محیط زیست درباره این مسئله صحبت خواهم کرد.

وی یادآور شد: زمانی که وضعیت وزارت نفت در افکار عمومی جایگاه مطلوبی پیدا می‌کند عده‌ای سعی در به هم زدن این شرایط می‌کنند تا وزارت نفت را مورد آزار و اذیت قرار دهند.

زنگنه با اشاره به رویکرد وزارت نفت برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها نیز گفت: وزارت نفت حتما از سیاست توسعه این پتروپالایشگاه‌ها حمایت می‌کند و چنانچه شخصی تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشد و منابع مالی طرح‌ها را تامین کند، از آن حمایت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در همین رابطه قانونی در مجلس تصویب شده و آیین‌نامه اجرایی آن را روز گذشته به دولت ارسال کردیم. تسهیلاتی را نیز برای پتروپالایشگاه‌ها در نظر گرفته‌ایم که بر این اساس دولت نیز برای راه‌اندازی آنها کمک خواهد کرد.

وی درباره شایعه‌ای مبنی بر پول گرفتن از هپکو گفت: یکسری دروغ‌هایی توسط برخی افراد مطرح می‌شود که بنده از نیت این افراد بی‌خبر هستم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند