در متن این بیانیه به نقل از وب‌سایت فدراسیون جهانی فوتبال فیفا آمده است:

 

در تاریخ ۱۹ سپتامبر هیاتی از طرف فیفا به ایران اعزام شد تا شرایط حضور زنان در ورزشگاه‌های فوتبال را بررسی کند. همراه با این هیئت نماینده‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز حضور داشت. آن‌ها با معاون وزیر ورزش و جوانان و نمایندگان فدراسیون فوتبال ایران در ارتباط با روابط بین‌الملل، امنیت و فروش بلیت دیدار و گفتگو کردند.

این هیات همچنین از ورزشگاه آزادی تهران که در تاریخ ۱۰ اکتبر میزبان بازی ایران و کامبوج از سری مسابقات انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر است بازدید به عمل آوردند.

در این گفتگو‌ها فیفا باز هم بر موضع خود تاکید کرد؛ زنان باید بتوانند بدون محدودیت در تعداد و از طریق خرید بلیت در ورزشگاه‌های فوتبال حضور پیدا کنند.

تحقیقات هیات فیفا نشان می‌دهد که هیچ مانع جدی برای انجام اقدامات لازم در ورزشگاه آزادی برای بازی ایران و کامبوج در تاریخ ۱۰ اکتبر وجود ندارد.

در همین راستا هیات فیفا همچنین در ارتباط با روش‌های بلیت فروشی و شرایط عملیاتی مورد نیاز مطابق با مقررات فیفا نیز صحبت کرده‌اند.

علاوه بر این هیات فیفا در مورد لزوم حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای بازی‌های ملی گفتگو کردند. فیفا همچنین اعلام می‌کند که بر اساس نتایج برنامه‌های عملیاتی برای بازی ۱۰ اکتبر با فدراسیون فوتبال ایران در جهت تهیه پروتکل عملیاتی و الزامات مربوط به آن در جهت حضور زنان برای مسابقات لیگ داخلی فوتبال ایران نیز همکاری خواهد کرد.

فیفا به همکاری نزدیک خود با فدراسیون فوتبال ایران و نهاد‌های ذی‌ربط ادامه خواهد داد تا این تغییرات مهم مطابق با قوانین فیفا انجام شود.

موضع فیفا محکم و شفاف است: زنان باید اجازه ورود به همه استادیوم‌های فوتبال ایران برای تماشای همه مسابقات را داشته باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند