به گزارش واشنگتن‌تایمز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا طی کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه گفت: "ما این مراسم شام را به افتخار اوتو برگزار کردیم؛ بسیار متاثرکننده و واقعا زیبا بود. ما درباره اوتو حرف زدیم".

شنبه هفته پیش، ترامپ از والدین وارمبیر دعوت کرده بود تا در مراسم شامی در کاخ سفید حضور یابند. در سال ۲۰۱۷، وارمبیر اندکی پس از آنکه دولت ترامپ موفق به آزاد کردن او از بازداشت در کره شمالی شد، جان سپرد؛ این دانشجو در کره شمالی ۱۷ ماه را به اتهام تلاش برای ربودن یک پوستر تبلیغات سیاسی تحت بازداشت گذراند.

پس از آنکه او در حالت کما به آمریکا بازگردانده شد، در سن ۲۲ سالگی جانش را از دست داد. کره شمالی هرگونه بدرفتاری با او را انکار کرده است.

در همین خصوص، ترامپ از رابرت اوبراین، مذاکره‌کننده ارشد خود در امور گروگان‌گیری که حال به سمت مشاور امنیت ملی منصوب شده است، تمجید کرد اما گفت دولت پیشین آمریکا باید زودتر دست به کار می‌شد تا آزادی وارمبیر جلو بیفتد.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است: "مقامات باید زودتر اقدام می‌کردند؛ او برای زمان زیادی آنجا بود، در مورد گروگان‌ها باید سریع عمل کنید؛ بعضی اوقات خیلی دیر می‌شود. ما او را به خانه بازگرداندیم اما او در شرایط واقعا وحشتناکی به سر می‌برد".

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند