حوزه علمیه استان تهران دارای ۱۵۰ مدرسه علمیه، ۱۶ هزار طلاب و یکهزار و ۶۰۰ مدرس و عالم دینی است که از امروز به صورت رسمی تحصیل خود را آغاز می‌کنند.

رییس شورای حوزه علمیه استان تهران در این مراسم اظهارداشت: بسیاری از کلاس‌های درس مدارس علمیه استان تهران هم اکنون برقرار است و برخی در مردادماه و اوایل شهریورماه آغاز می شود  ضمن اینکه شروع رسمی کلاس‌ها از امروز است.

آیت‌الله علی اکبر رشاد با بیان اینکه امسال برنامه‌های حوزه علمیه استان تهران در جهت تحقق راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب تعیین شده است، ابراز کرد: شعار سال تحصیلی حوزه علمیه تهران «حوزه انقلابی، پیشگام در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» انتخاب شده تا طلاب و روحانیون بیش از گذشته در مسیر تحقق برنامه‌های گام دوم انقلاب گام بردارند.

وی یادآور شد: تقویت کیفی مدارس حوزه علمیه استان از مهمترین اولویت‌های امسال است که باید با کار و تلاش بیشتر طلاب و مدرسان به این مهم دست یابند.

رشاد در ادامه با اشاره به اینکه روحانیون سربازان دفاع از ارزش‌های اسلامی و عقیدتی هستند، افزود: امروز که دشمنان با تمام ابرازهای نوین خود در شبکه‌های مجازی به دنبال تخریب اسلام و شبهه افکنی هستند، روحانیون باید بیش از گذشته در صحنه حضور داشته باشند و با استفاده از ابرازهای نوین به مقابله با این پدیده شوم بپردازند.

وی یادآور شد: روحانیون باید با تحقیق در موضوعات مختلف از جمله تاریخ اسلام، فقه، تفسیر، حکمت و روایات پاسخ روشن و قابل قبولی در مقابل هجمه‌های دشمنان بدهند و از حیثیت اسلام به ویژه شیعه به خوب دفاع کنند.

رشاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بانوان روحانی در بخش تحقیق در مسائل مختلف دینی کارنامه بهتری نسبت به مردان دارند، گفت: تاکنون خواهران روحانی از چهار هزار رساله علمی دفاع کرده‌اند.

این مراسم با حضور آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، حجت الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه علمیه خواهران کشور، آیت الله علی اکبر رشاد رییس شورای حوزه علمیه استان تهران، حجت الاسلام رحیمی صادق مدیر مرکز مدیریت حوزه علمیه استان تهران و جمعی از علما و طلاب حوزه‌های علمیه استان تهران در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند