به گزارش اداره روابط عمومی استانداری قزوین، بهمن عشایری در ‌کارگروه فرهنگی اتباع خارجی استان که روز سه شنبه در محل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: اتباع خارجی و پناهندگان استان همانند شهروندان ایرانی می توانند بدون دریافت ویزا در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کنند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران بیش از سه دهه میزبان حضور مهاجرانی از کشورهایی از جمله افغانستان، عراق و پاکستان است و بخشی از امکانات فرهنگی خود را در اختیار پناهندگان قرار داده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر یکی از نیازمندی های اتباع بیگانه با توجه به نسل جوان اتباع، توجه به مسائل آموزشی و فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این افراد است.
 
عشایری یادآورشد: توجه به تعدد و تکثر جمعیتی اتباع خارجی در استان خصوصاً شهر قزوین و نواحی منفصل شهری برنامه ریزی و رسیدگی به امور فرهنگی اتباع خارجی نیازمند ارائه برنامه های مناسب از سوی دستگاههای اجرایی است.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی  استانداری قزوین ضمن تقدیر از خدمات شهرداری قزوین بیان کرد: ارائه خدمات فرهنگی به اتباع خارجی در فرهنگ سراهای شهری بویژه نواحی منفصل شهری اقدامی ارزنده است که امیدواریم این خدمات تداوم یابد.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه بسیاری از پناهندگان حاضر در استان از دلدادگان و عاشقان امام حسین(ع) هستند و شرکت در مراسم بزرگ پیاده روی اربعین سید و سالار شهیدان از آرزوی آنان است با هماهنگی صورت گرفته امسال نیز شاهد حضور پناهندگان و مهاجرین استان در این اجتماع بزرگ شیعیان خواهیم بود.

عشایری افزود:در اربعین امسال سفر پناهندگان به کشور عراق همانند شهروندان ایرانی بدون ویزا خواهد بود و دفترچه سفر برای پناهندگان توسط نیروی انتظامی صادر خواهد شد که در این خصوص متقاضیان می‌توانند از طریق دفاتر خدمات اتباع خارجی در سامانه سماح ثبت نام کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند