مردم تونس روز یکشنبه برای انتخاب سومین رییس جمهوری کشور خود پای صندوق های رای حاضر شدند و عصر روز گذشته نتایج اولیه انتخابات از طریق منابع رسانه ای اعلام شد که بر اساس آن "قیس السعید با کسب ۲۰ درصد و نبیل القروی با کسب ۱۵ درصد آراء موفق شدند به دور دوم راه یابند.

به نوشته پایگاه خبری "عصافیر" تونس، فاروق بوعسکر معاون رئیس هیئت عالی مستقل انتخابات تونس در یک نشست مطبوعاتی در خصوص موعد برگزاری دور دوم انتخابات اینگونه توضیح داد: انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده شده است و زمان برگزاری آن یا در روز ۲۹ سپتامبر جاری ( ۷ مهر) یا ۶ اکتبر ( ۱۳ مهر) و نهایتا ۱۳ اکتبر( ۲۴ مهرماه ) امسال خواهد بود.

این پایگاه خبری در ادامه به نقل از بوعسکر نوشت: اکنون نمی توان یکی از این تاریخها را برای برگزاری دور دوم انتخابات تعیین کرد. ما زمانی می توانیم این کار را انجام دهیم که بدانیم چقدر درخواست تجدید نظر و اعتراض در خصوص بررسی نتایج انتخابات دور اول انتخابات ارائه شده است. این درخواست ها باید در دیوان اداری مورد بررسی قرار گیرد و این دستگاه قضایی باید نظر قطعی خود را درخصوص درخواست مزبور اعلام کند.

وی با بیان اینکه نتایج اولیه دور اول انتخابات ریاست جمهوری تونس امروز در پایگاه اینترنتی هیئت عالی مستقل انتخابات تونس منتشر می شود، افزود: این هیئت آماده پذیرش هرگونه اعتراضی در خصوص نتایج دور اول انتخابات ریاست جمهوری است.

به گفته رئیس هیئت عالی انتخابات تونس میزان مشارکت مردم در این دور از انتخابات در داخل کشور ۴۵.۲ و در خارج از این کشور ۱۹.۷ بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند