در راستای گسترش و تعمیق همکاری‌‌های سینمایی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، سفیر این کشور در تهران با رییس سازمان سینمایی دیدار کرد.

در این دیدار که روز گذشته انجام شد طرفین ضمن تاکید بر اشتراکات دو کشور، بر گسترش همکاری‌های سینمایی بویژه در حوزه تولید مشترک و عرضه و پخش آثار سینمایی در بازارهای طرفین تاکید کردند.

حسین انتظامی در این دیدار با تشریح سیاست‌‌های سینمایی ایران، بر اهمیت گسترش مراودات و مبادلات سینمایی میان دو کشور تاکید کرد و در همین راستا، آمادگی سازمان امور سینمایی را برای عقد هرچه سریع‌تر تفاهمنامه همکاری‌های مشترک سینمایی با تاکید بر انجام تولیدات مشترک، اعلام نمود.

سفیر چین نیز که در این دیدار رایزن فرهنگی کشورش در ایران را نیز به همراه داشت، با استقبال از توسعة همکاریهای سینمایی، ضمن ابراز علاقمندی خویش به کشور و فرهنگ ایران و اهمیت سینما در شناخت متقابل دو کشور از یکدیگر، بر عزم جدی‌ اش برای پیگیری امضای تفاهمنامه‌ها تاکید کرد و گفت: من تنها چند ماهی است که به ایران رسیده‌ ام و با این حال علاقة بسیاری به فرهنگ و کشور ایران پیدا کرده‌ ام.

در این دیدار روح الله حسینی، مدیرکل دفتر جشنواره‌ ها و همکاری‌‌های بین‌ الملل سازمان، رائد فریدزاده دبیر شورای بین‌ الملل سازمان و شریعتی به نمایندگی از وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند