هیل گزارش داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سلسله توییتهایی از این موضوع گلایه کرد که این کمیته مجلس نمایندگان آمریکا از گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه سابق تحقیقات درباره ارتباط کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ترامپ با روسیه که به گفته رئیس جمهور آمریکا او را از اتهام‌های تبانی و ممانعت از اجرای عدالت تبرئه ساخته ،چشم پوشی کرده است.

ترامپ در ادامه این سری توییتهای خود نوشت: آنها می‌گویند باشد! بیاییم نگاهی به هر چیز دیگری (درباره ترامپ) و از جمله همه معامله‌هایی که ترامپ در طول عمرش انجام داده بیندازیم. اما این فایده‌ای نخواهد داشت. من پیشنهاد بهتری دارم! بروید نگاهی به معامله باراک اوباما بر سر انتشار کتاب خاطراتش یا معامله  خنده‌دار اخیر او با شرکت فیلم و سریال‌سازی نتفلیکس بیندازید. سپس نگاهی به همه معامله‌هایی که دموکرات‌ها در کنگره انجام دادند از جمله اموال کثیف مربوط به نمایندگان کنگره و در نهایت گزارش‌های متعل به بازرسی کل بیندازید. آنها را بررسی کنید. آن پرونده‌های تحقیقات (فعلی) شما سریع تمام خواهند شد.

ترامپ بعد از انتشار این توییت نیز بار دیگر و کمی بعد مجددا به این مسائل پرداخت و اتهام‌های مطرح شده علیه خود مبنی بر سود جستن از مزایای ریاست جمهوری از جمله با خودداری از افشای دارایی‌هایش را با تصمیم اوباما برای امضای معامله‌ای با نتفلیکس یک سال بعد از ترک ریاست جمهوری‌اش مقایسه کرد.

ترامپ در این توییت جدیدش به یک سری  گزارش‌های اخیر درباره اینکه مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا دو شب را در یکی از املاک ترامپ در ایرلند گذارنده و همینطور خلبان‌های نیروی هوایی آمریکا در یکی از املاک ترامپ در اسکاتلند در جریان توقف برای سوخت گیری در این منطقه اقامت داشتند اشاره کرد.

ترامپ در این توییت نوشت: من خیلی فراتر از کسی هستم که برای اجاره اتاق  در هتل پول پرداخت کند یا اقدام به سوختگیری هواپیما در فرودگاهی که من صاحبش نیستم کند. این دموکرات‌های چپگرای رادیکال دیوانه هستند! نتفلیکس اوباما چه می‌شود؟

رئیس جمهور آمریکا با شکایت‌هایی در خصوص اتهامش مبنی بر نقض قوانین مربوط به دریافت هدیه از سوی رهبران خارجی بدون تایید کنگره آمریکا روبه‌رو است.

در عین حال خودداری او از کنار کشیدن کامل از تجارتش برای دوره ریاست جمهوری نیز مورد مناقشه مداوم قرار داشته است.

در پاسخ به این گزارش‌ها ترامپ تاکید داشته که  حضور او در ریاست جمهوری  برای او میلیاردها دلار ضرر در پی داشته است.

ترامپ در حالی مکررا به این معامله کتاب باراک اوباما پرداخته که معمولا این یک اتفاق عادی است که روسای جمهور در آمریکا بعد از ترک ریاست جمهوری چنین معاملاتی را در مورد انتشار کتاب خاطراتشان داشته باشند.

البته ترامپ این بار برای نخستین بار خواهان تحقیق درباره توافق اوباما با شرکت فیلمسازی نتفلیکس نیز شده است. این شرکت ماه مه ۲۰۱۸ اعلام کرد  معامله‌ای با باراک اوباما و همسرش میشل اوباما منعقد کرده تا سریالی درباره آنها بسازد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند