به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه سی و پنجمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز جلسه بسیار خوبی بود و بر اساس گزارشی که از روند اجرای مصوبات جلسه قبل ارائه شد، مصوبات اجرا شده است.

وزیر کشور در ادامه به نگرانی‌های مطرح شده در جلسه پیشین ستاد درخصوص بدهی ۱۹۰۰ میلیارد تومانی دولت به کشاورزان عزیز بخصوص گندمکاران اشاره کرد و گفت: براساس گزارش جلسه امروز ۱۵۴۰ میلیارد تومان از این بدهی پرداخت شده و مبلغ باقی مانده ظرف دو، سه روز آینده پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه به بحث تنظیم بازار نوشت‌افزار و همچنین توزیع نوشت‌افزار با نرخ حمایتی اشاره کرد و گفت: در این جلسه با توجه به اینکه اول سال تحصیلی نزدیک است گزارش شد که این کار با دقت انجام می‌شود و البته در این جلسه تاکید نیز شد که مناطق محروم و مشمولان حمایت‌های نهادهای خاص مانند کمیته امداد و بهزیستی و روستاها در اولویت باشند به گونه‌ای که حداقل‌ها به دست نیازمندان واقعی برسد.

رحمانی فضلی افزود: مسئله‌ای که در جلسه قبل مطرح شده بود و بسیار مهم است، موضوع مالیات و ارتباط آن با نهادهای تولیدی و نارضایتی‌های اجتماعی به خصوص در جامعه کارگری بود که امروز نمایندگان سازمان امور مالیاتی حضور داشتند و گزارش دقیقی از روند اخذ مالیات و وصول آن ارائه کردند، همچنین دغدغه‌های موجود مطرح و مقرر شد در ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید که در استان‌ها برگزار می‌شود دقت لازم انجام گیرد و واحدهایی که در حوزه اخذ مالیات مشکل دارند شناسایی شوند، چراکه با توجه به مصوبه‌هایی که شورای سران داشتند، می‌توانند حدود ۶۰ ماه به این واحدها فرصت دهند. همچنین مقرر شد تفاهمنامه‌ای بین سازمان امور مالیاتی و وزارت کشور منعقد شود که تمام استانداران با سازمان امور مالیاتی همکاری مناسبی درجهت پیشبرد اهداف داشته باشند. 

وزیر کشور موضوع خودرو را از دیگر نگرانی‌های مطرح شده در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور اعلام کرد و گفت: در این جلسه از مدیرعامل ایران خودرو دعوت شد تا گزارش خود را ارائه دهد و دغدغه‌های موجود درباره این حوزه  با برنامه‌هایی که ارائه شد، تقریباً رفع می‌شود. البته خودروسازان نیز توقعات و انتظاراتی از جامعه به ویژه جامعه رسانه‌ای داشتند که مقرر شد این کمک‌ها به عمل آید.

رحمانی فضلی موضوع اربعین و ترددهای دو طرف مرز را از دیگر موضوعات مطرح شده در سی و پنجمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی عنوان کرد و افزود: امکان و احتمال این که نقل و انتقال برخی از کالاها و اقلام در قالب این نوع ترددها به صورت غیرقانونی انجام شود مطرح و مقرر شد تا این موضوع به دقت در ستاد مرکزی اربعین حسینی بررسی شود و ضمن تسهیل حداکثری روند تردد زوار اربعین حسینی، پیش بینی‌های لازم برای پیشگیری از بروز موارد غیر قانونی صورت پذیرد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: تاکید این جلسه ستاد بر این بود که نوع تبلیغات و اطلاع‌رسانی به خصوص در حوزه اقتصادی نباید به گونه‌ای باشد که احیاناً کاستی‌ها، کمی‌ها و نقص‌ها به صورت استقرائی استنباط شود و از جز به کل تعمیم داده شود و ارکان نظام چه قوه قضاییه، چه دولت، چه مجلس، چه صدا و سیما و بقیه ارکان دولت و حوزه های حاکمیتی دچار اشکال شوند. چرا که بر اساس گزارشی که در این جلسه داده شد، رسانه‌های خارجی به دنبال مقبولیت‌زدایی و مشروعیت زدایی و کاهش سرمایه اجتماعی به وسیله استفاده از روش تبلیغاتی بزرگنماییِ ناکارآمدی هستند. این موارد نیز جز تاکیداتی بود که ان‌شاءالله رسانه‌ها به آن عمل خواهند کرد.

وزیر کشور در پایان ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله با تحقق این مصوبات در عمل گام‌های موثرتری را برداریم.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند