تارنمای روزنامه ایندیپندنت در آستانه پایان مهلت انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا نوشت: مخالفان بوریس جانسون که با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت مخالفند، شعار می‌دادند: «برگزیت را متوقف کن و به خانه ات بازگرد.» 

ژان کلود – یونکر، رئیس کمیسون اروپایی پس از این ملاقات گفت: انگلیس هنوز نتوانسته است برای جایگزینی طرح تصویب شده درباره مرز میان ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند، گزینه‌ای پیشنهاد دهد.

پیش از این دیدار، گفته می‌شد ممکن است نخست وزیر انگلیس از اتحادیه اروپا بخواهد تا مهلت خروج از اتحادیه اروپا را که نهم آبان ماه (۳۱ اکتبر) پایان می‌یابد سه ماه تمدید کند، اما دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد در دیدار با رئیس کمیسیون اروپایی به وی اطلاع داده است که انگلیس، برای تمدید آماده نیست و تا ۳۱ اکتبر این اتحادیه را ترک خواهد کرد.

به گفته سخنگوی دفتر بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس تقویت و گسترش گفتگوها را خواستار شده و ابراز امیدواری کرده است که دو طرف به توافقی بر سر مرز در جزیره ایرلند دست یابند.
در تحول دیگری که به برگزیت مربوط است، در نشست سالانه حزب لیبرال دموکرات انگلیس که در شهر بندری بورنموث برگزار شد، مقامات این حزب اعلام کردند در پی تصمیم اعضای حزب، در انتخابات بعدی، از باقی ماندن در اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند