بیژن نامدار زنگنه ابلاغیه جدیدی در خصوص تیم های لیگ برتری زیرمجموعه این وزارتخانه صادر کرد که به واسطه آن، هرگونه کمک به تیم‌های تابعه صنعت نفت ممنوع اعلام شد و باشگاه‌های نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان ۲ نماینده خوزستان در لیگ برتر تنها تا آذرماه فرصت دارند که تعیین تکلیف شوند.

بر اساس ابلاغیه وزارت نفت، به منظور صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها، انجام مسئولیت‌های مدرس، سرپرست، سرمربی، مربی، کمک مربی، دبیر، عوامل فنی و پزشکی و دیگر عناوین مشابه در تیم‌های باشگاهی در همه سطوح مرتبط با ورزش قهرمانی، تنها از طریق افراد حقیقی بخش خصوصی (غیردولتی) مجاز است و پرداخت هرگونه وجهی به کارکنان در قالب تیم‌های قهرمانی (لیگ برتری) تحت هر عنوان ممنوع است.

وزیر نفت، مالکیت و مدیریت و حتی کمک مالی به باشگاه‌های حرفه‌ای توسط شرکت‌های تابعه صنعت نفت به هر صورت (مستقیم و غیرمستقیم) را ممنوع کرده و دستور داده است مدیریت و مالکیت تیم‌های فوتبال نفت مسجدسلیمان، صنعت نفت آبادان و پارس جنوبی جم تا تاریخ ۱/ ۹/ ۱۳۹۸ در چارچوب ضوابط و مقررات ذی‌ربط تعیین تکلیف شود.

در این ابلاغیه آمده است با توجه به کمبود منابع مالی در سال ۱۳۹۸، صنعت نفت هیچ اعتباری برای اعزام برون‌مرزی تیم‌های ورزشی اعم از قهرمانی (برای شرکت در مسابقات رسمی بین‌المللی دوره‌ای آسیایی و جهانی به عنوان سهمیه فدراسیون‌های مربوطه و مشابه آن) تخصیص نمی‌دهد.

با این تصمیم تیم های خوزستانی و ریشه دار صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان که از هواداران متعددی برخوردار هستند،باید تا آذرماه به فروش برسند یا اسپانسر جدید برای خود پیدا کنند.

تیم های نفت آبادان، نفت مسجد سلیمان و پارس جنوبی جم سه تیمی هستند که توسط شرکت‌های تابعه وزارت نفت در سه شهرستان مختلف اداره شدند و بودجه خود را از ارگان های تحت نظر وزارت نفت دریافت می‌کنند که با دستور وزیر نفت آینده این سه باشگاه کاملا نامعلوم به نظر می‌رسد.

بیش از ۸۰ درصد ورزش خوزستان تحت حمایت وزارت نفت است و تیم هایی همچون ملی حفاری، پتروشیمی ، پالایش نفت آبادان، مناطق نفت خیز جنوب و نفت مسجدسلیمان با تیمداری در لیگ های مختلف کشور این فرصت را برای جوانان خوزستانی فراهم کردند تا به ورزش حرفه ای بپردازند اما صدور ابلاغیه جدید وزارت نفت موجب می شود تا بسیاری از تیم ها و ورزشکاران استان خانه نشین شوند و این موضوع یک آسیب اجتماعی جدی برای استان قلمداد می شود لذا می طلبد که نمایندگان استان در مجلس و به ویژه استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در خوزستان نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و از حق جوانان ورزشکار خوزستانی که تنها دلخوشی آن ها ورزش کردن است، دفاع کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند