سید جواد قوام شهیدی سفیر کشورمان در گرجستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بخشی از آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است ، مربوط به نبود اطلاع آگاهی برخی از هموطنان نسبت به قوانین و مقررات کشور مقصدی که به آن سفر می‌کنند است. جمهوری اسلامی ایران، وزارت امور خارجه و سفارت  به صورت مداوم  برای حضور ایرانیان در کشور‌های مقصد اقدامات لازم را انجام داده و در دفاع از حقوق اتباع کشورمان هیچگونه کوتاهی نخواهند کرد.

سفیر کشورمان در تفلیس ادامه داد: همواره هموطنان اعم از کسانی که به عنوان سرمایه‌گذار و یا به عنوان گردشگر سفر کرده‌اند، از حقوقشان دفاع شده است.  مسائل به وجود آمده  همچون مشکل منع ورود در بین افرادی که سفر کرده و اتفاقات  رخ داده  بخشی از آن مربوط به عدم اطلاع از قوانین و مقررات است .

 او افزود: بخشی از آن نیز مربوط به  سیاست‌های جدیدی که دولت گرجستان با اتحادیه اروپا دارد ناگزیر هستند قوانین و مقرراتشان را به تبعیت از اتحادیه اروپا تغییراتی بدهند. در این تغییرات طبیعتا سختگیری‌های جدید لحاظ می‌شود بنابراین، از هموطنان تقاضا می‌شود در صورت سفر به گرجستان حتما مواردی که برای سفر نیاز است اعم از مسائل مربوط به بلیت بازگشت، هتل، بیمه، پول کافی و مسائلی که مورد تقاضای کشور مقصد است رعایت کنند قاعدتا مقامات گرجستان هم در این جهت کمک خواهند کرد و موجبات نارضایتی ایرانی‌ها را موجب نخواهند شد.

قوام شهیدی خاطرنشان کرد:کما اینکه در ملاقات‌های متعدد که با مقامات گرجی اعم از وزارت خارجه و دستگاه‌های دیگر صورت گرفته است متذکر شده‌اند که استقبال کاملی از حضور هموطنان‌مان و علاقمند به سفر ایرانی‌ها به گرجستان هستیم، ولی بر اساس مقررات جدید و ساختاری که اخیرا برای ورود ما تعریف کرده‌اند این ممانعت از عدم ورود صرفا مربوط به ایرانی‌ها نمی‌شود کشور‌های دیگری نیز با این مشکل روبرو هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند