«ریک پری» وزیر انرژی آمریکا نیز به صف مدعیانی پیوست که در واقعه حمله به «آرامکو» شرکت نفت عربستان سعودی، انگشت اتهام خود را به سمت ایران نشانه رفته‌اند.

وی در این باره مدعی شد: به‌رغم تلاش‌های بدخواهانه ایران، اطمینان زیادی داریم که بازار (نفت) مقاوم است و واکنش مثبتی از خود نشان خواهد داد.

پری که در نشست سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین صحبت می‌کرد، مدعی شد: حمله به عربستان سعودی، حمله به نظام انرژی جهان است و ایران باید از این بابت پاسخگو باشد.

پیشتر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا چنین اتهامی را علیه ایران مطرح کرده بود حال آنکه یک مقام آمریکایی نیز در گفتگو با رویترز حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو را زیر سوال برد و گفت این واقعه با اتکا به موشک کروز رقم خورده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا هم به طور ضمنی ایران را عامل این حملات که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مسئولیت آن را به عهده گرفته‌اند، معرفی می‌کند.

او در این باره مدعی شد: دلیلی وجود دارد که باور کنیم مقصر (این ماجرا) را می‌شناسیم. در صورت تائید، آماده و مجهز هستیم اما صبر می‌کنیم تا ببینیم عربستان سعودی چه کسی را عامل این حمله معرفی می‌کند و طبق چه شرایطی باید جلو برویم.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند